آموزش کار با آپلود سنتر آکو برای میزبانی عکسها - قوانین و مقررات

قوانین انتخاب نام کاربری را پیش از ثبت نام در اینجا مطالعه بفرمایید در غیر اینصورت اکانت شما تایید نخواهد شد

آیا در ثبت نام در سایت مشکلی دارید ؟ آیا نمیدانید کد عضویت و کد کاربری خود را چگونه پیدا کنید ؟ به این قسمت مراجعه کنید (حتما از نام کوچک خود در اسم کاربری استفاده کنید)

فروم تخصصی تندر 90 - آکو  

تعیین جایزه 20 میلیون ریالی برای شکستن گل پخش کن های رنو ساندرو ساخت آکو

فروش آپشن ها و لوازم یدکی تندر90 - رنو ساندرو 33933630-021 آکام

آکام - فروش آپشن ها و لوازم یدکی ال90 - ارسال به سراسر کشور

بازگشت   فروم تخصصی تندر 90 - آکو > تیونینگ و آپشنهای خودرو > بحث و نظرات راهنمایی و تجارب شخصی تندر سواران

Notices

بحث و نظرات راهنمایی و تجارب شخصی تندر سواران در این تالار تمامی بحثهای مربوط به تندر 90 که به صورت مقالات علمی نیست و نظرات و بحثهای خود کاربران و به قلم و ادبیات ایشان است گرداوری میشود برای مقالات و نوشته های تخصصی بخش مقالات پیشتر فراهم شده است .

پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-30-2016
امیری آواتار ها
امیری امیری آنلاین نیست.
کاربر فعال

کد عضویت آکو: ACO-644
اتومبیل: تندر-روا-پیکان
سپاس از دیگران: 1,375
642 بار در 328 پست سپاسگزاری شده است

باسلام دوستان چندوقتی هست که چون هوایرده وتوی اتوبان که میرم درجه امپراب برمیگرده رو دوخط وباز درداخل شهر میاد روچهارخط ترموستاتش رو6ماه بیشترنیست تعویض کردم ایابرای موتورضرر داره یاخرابه باید تعویض بشه ممنون ازراهنمایی دوستان
جای تبلیغات شما با سایز 468*60

اطلاعيه

نظرات و نوشته هاي مندرج در سايت در خصوص مشاوره و يا ارائه راهكار توسط كاربران محترم صرفا نظر شخصي ايشان بوده و به معناي 
تاييد آنها از سوي آكو نميباشد با اين وجود عموما مجموع نظرات مختلف كاربران محترم سايت كه غالبا هم از افراد با تجربه هستند ميتواند ديد بسيار خوبي نسبت به مساله مطروحه را برايتان فراهم آورد
تا در نهايت بتوانيد با مشورت يك متخصص يا تعميركاران و كارشناسان تصميم نهايي را اتخاذ كنيد.

قدیمی 04-01-2016
MAHDI-TONDAR آواتار ها
MAHDI-TONDAR MAHDI-TONDAR آنلاین نیست.
مدیرتیونینگ و آپشن های تندر 90

کد عضویت آکو: ACO-569
اتومبیل: تندر90 e1+cp
سپاس از دیگران: 7,486
8,101 بار در 2,955 پست سپاسگزاری شده است
MAHDI-TONDAR به Yahoo ارسال پیام

نقل قول:
نوشته اصلی توسط امیری نمایش پست ها
باسلام دوستان چندوقتی هست که چون هوایرده وتوی اتوبان که میرم درجه امپراب برمیگرده رو دوخط وباز درداخل شهر میاد روچهارخط ترموستاتش رو6ماه بیشترنیست تعویض کردم ایابرای موتورضرر داره یاخرابه باید تعویض بشه ممنون ازراهنمایی دوستان
سلام جناب امیری
احتمال زیاد ترموستات جدیدی که نصب کردی مشکل داره وبخوبی کار نمیکنه .
برای اطمینان میتونید با دیاگ زدن و ملاحظه دمای آب داخل موتور و زمان باز و بسته شدن ترموستات از صحت عملکرد آن یقین حاصل کنید

لحظات شادي خدا را ستايش کن،
لحظات سختي خدا را جستجو کن،
لحظات آرامش خدا را مناجات کن،
لحظات دردآور به خدا اعتماد کن،
و در تمام لحظات خدا را شکر کن.

3 کاربر زیر از MAHDI-TONDAR گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 04-03-2016
امیری آواتار ها
امیری امیری آنلاین نیست.
کاربر فعال

کد عضویت آکو: ACO-644
اتومبیل: تندر-روا-پیکان
سپاس از دیگران: 1,375
642 بار در 328 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط MAHDI-TONDAR نمایش پست ها
سلام جناب امیری
احتمال زیاد ترموستات جدیدی که نصب کردی مشکل داره وبخوبی کار نمیکنه .
برای اطمینان میتونید با دیاگ زدن و ملاحظه دمای آب داخل موتور و زمان باز و بسته شدن ترموستات از صحت عملکرد آن یقین حاصل کنید

باسلام وممنون از راهنمایی شما
قدیمی 04-04-2016
حسین سپهر حسین سپهر آنلاین نیست.
سرعت : شروع به حرکت

کد عضویت آکو: caprinf2x7
سپاس از دیگران: 0
0 بار در 0 پست سپاسگزاری شده است
پیش فرض کنترل ضبط یا اتوفیس

سلام دوستان کسی اتو فیس نصب کرده روی النود؟ من یه النود اتومات دارم که پخش دودین پوینیر 5750BT با دوربین و سنسور روش نصب کردم و دنبال اتو فیس فابریک و یا چیزی که به ضبطم بخوره میگردم. ممنون میشم راهنماییم بفرمایید
قدیمی 04-05-2016
hadipoya آواتار ها
hadipoya hadipoya آنلاین نیست.
سرعت : 20 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: aco-7259
اتومبیل: L90 E2 Pars Khodro
سپاس از دیگران: 20
80 بار در 62 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط matia نمایش پست ها
سلام
دوستان کسی میدونه آثار چسب های کنده شده بغل درب خودرو صفر رو با چی پاک کنم که رنگ ماشین آسیب نبینه
سلام دوست عزیز....با خود بنزین هم به راحتی پاک میشه اصلا نگران رنگ خودرو نباشید...بارها بنزین از درب باک سرازیر میشه و هیچ اتفاقی واسه رنگ خودرو نمی افته...
قدیمی 04-05-2016
hadipoya آواتار ها

Cool در باره تسمه تایم...

نقل قول:
نوشته اصلی توسط AliL90 نمایش پست ها
با سلام خدمت تمامی دوستان
ماشین بنده مدل 90 هست (4.5 سال) و نزدیک 53500 تا کار کرده. با توجه به اینکه از 4 سال رد شده بنظر دوستان برای تعویض تسمه تایم و تسمه دینام الان اقدام کنم یا اینکه بذارم رو 60 هزار تا؟
یه سوال دیگه اینکه هر جا برا خرید کیت تسمه دینام میرم همه میگن فقط خود تسمه دینام باید عوض بشه و هرزگرد ها فقط اگه مشکل دارن باید عوض بشن. میخواستم بدونم نظر دوستان در این مورد چی هست؟ واقعا لزومی به تعویض خود هرزگرد دینام هم هست حتی اگه سالم باشن؟ جالبه آکو هم تو این فروش ویژه همه چی داشت بجز هرزگرد دینام.
یه مورد دیگه اینکه این هرزگرد دینام رو از 10-15 هزار تومن تا 65-70 هزار تومان (به اصطلاح فابریکش) قیمت بهم دادن، یکی میگفت هم فلزی هست هم پلاستیکی! واقعا اینطوره؟ کسی از دوستان در خصوص این هرزگردها اطلاعاتی داره؟ هم رنج قیمت هم مدلهای مختلفش.
ممنون میشم دوستانی که اطلاعاتی دارند راهنمایی کنند.

با تشکر

با سلام به شما دوست محترم...
من ال نود مدل 88 دارم تا حالا 124000 تا کار کرده هنوز تسمه تایم یا هیچ قطعه دیگه ای رو عوض نکردم.فقط لنت جلو هر 60000 تا.
اگر توجه کنید تسمه دینام که قابل دیدنه واز روی 7 فولی وهرزگرد بصورت مارپیچ میچرخه هنوز بسیار سالمه(بعداز 124000 تا ماشین خودم)....بنابرین تسمه تایم که داخله وچرخش یک طرفه انهم روی فولی وهرزگرد کمتر حد اقل کارکرد مشابه با تسمه خواهد داشت.
از طرفی همه دوستان که حتی در کیلومتر حدود 100000 تا تعویض کردند معتقدن که تسمه بسیار نو وسالم بوده هنوز....
به نظر من شما تا 100000 تا خیالت راحت باشه...
اینوهم بدون هیچ قطعه تعویضی به کیفیت قطعه اول نخواهد بود...
این ماشین به لحاظ فنی خیلی خیلی خوبه...ایمان داشته باش به رنو....
کاربران زیر از hadipoya بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 04-05-2016
hadipoya آواتار ها

پیش فرض تنظیم کلاج

نقل قول:
نوشته اصلی توسط AMIR-L90 نمایش پست ها
سلام
احتمالا بشه با بالا تنظیم کردن درستش کرد وقتی زیاد پایین باشه دنده عقب بد جا میره یه امتحانی بکنید ضرری نداره.با استفاده از اون مهره زیر پمپ هیدرولیک و باز کردنش به مقدار لازم کلاجو بالاتر تنظیم کنید
سلام دوستان..
اگر اون مهره ای که روی گیربکس سر سیم کلاج است رو سفت تر کنیم کلاج بالاتر عمل میکنه ودر صورت شل کردن صفحه کلاج زودتر درگیر میشه...
بنابراین باید در مورد شما مهره باید کمی سفت بشه و نتیجه انرا امتحان کنید.اگر تاثیری نداشت به حالت اول برگردانید...
اگر زیاد سفت بشه کلاج اصطلاحا بکسباد خواهد کرد...
سپاس....
قدیمی 04-05-2016
hadipoya آواتار ها

پیش فرض ماشین نو بهتره..

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Renault Logan نمایش پست ها

اشکال از سیم گاز هست و هنوز روون نیست و گیر داره برای همین ماشین کله میکنه
ربطی به ecu نداره
سیم گاز رو اگه میتونید تعویض کنید

ممنون از توجه شما
ولی همچنان پست هاتون پشت هم هست و جداگانه

در این فروم بصورت خودکار ادغام نمیشه ، بلکه بعدا که مدیر تالار مشاهده کرد ، پست هارو ادغام میکنند و به شما تذکر میدهند

سپاس....

خب توضیحات تقریبا کامل و کافی رو هم که دوست گرامی ALIREZA دادن خدمت شما و تشکر میکنم ازشون

با توجه به کارکرد بالا احتمال نیم سوز بودن کوئل ها بسیار زیاد هست
چون عمر مفیدشون 150 هزار تا هست تقریبا و بعد از اون شایدم زودتر اون کیلومتر نیم سوز میشن و باعث میشن موتور اون شتاب کافی مصرف پایین رو نداشته باشه و حتی سبب اون نویزی که ازش شاکی هستید میتونن باشن من در پست قبلی فراموشم شد خدمتتون عرض کنم این مورد رو

اما شما حتما سیستم دینام و استارت و سیم کشیشون و سلامت باتری و قطب های باتری رو نزد یک باتری ساز چک بفرمایید.

در خصوص اون کارکردن برف پاک کن با آب پاش تا جایی که خبر دارم یه رله براش طراحی شده و بعضی از لوازم یدکی ها دارند و با نصبش اون مشکل رفع میشه

در خصوص تیغه ، ژله ای ها کارکرد و کیفیت بهتری رو ارائه میدهند خدمت شما

در خصوص آیینه های جانبی میشه دسته سیم و تشکیلات مربوط به آیینه های برقی مدل فول تندر رو تهیه کنید و بدید به یک باتری ساز یا برقکار ماهر تا براتون سیم کشی و نصب کنه و اتفاقا بسیار تمیز هم در میاد اگه وارد و خبره باشه ولی هزینه اش نسبتا بالا در میاد براتون، از طرفی آیینه های دستی تندر ، حتی اگه دوباره نو بخرید و جایگزین کنید ، متاسفانه بعد از یه مدت دوباره خراب میشن و کار نمیکنن
پس بهتره دنبال برقی کردنش باشید.

هر ماشینی نقشه سیم کشی داره ولی متاسفانه در دسترس نیست مگر در کمپانی آشنا داشته باشید که بتونید فایل نقشه رو تهیه کنید
البته فکر میکنم در فروم خودمون نقشه ها رو قدیما دوستان آپلود کرده باشن
یه جستجو بفرمایید

البته الان اکثر برق کارا و باتری سازا و نصاب های لوازم الترونیکی و دزدگیر ، از سیستم برق تندر سر در میارن ، چون خیلی وقته این ماشین وارد ایران شده و تقریبا دیگه همه از سیتمش سر در میارن و براشون غریبه نیست.

موفق باشید.

بابا شما که میتونی از اروپا صفح کلاج وارد کنی چرا ماشین دست دوم خریدی...
بفروشش یک دونه نوشو بخر حالشو ببر...
ماشین من 7 ساله کار کرده 125000 تا کار کرده هیچ چیشو تعویض نکردم..بسیار عالی پرشتاب کم مصرف مثل روز اول میمونه...
شاید این بهترین راه رفع مشکلات شما باشه ولی یکم خرج داره....
قدیمی 04-05-2016
Alireza-Logan Alireza-Logan آنلاین نیست.

کد عضویت آکو: ACO-6521
سپاس از دیگران: 81
131 بار در 94 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط hadipoya نمایش پست ها
با سلام به شما دوست محترم...
من ال نود مدل 88 دارم تا حالا 124000 تا کار کرده هنوز تسمه تایم یا هیچ قطعه دیگه ای رو عوض نکردم.فقط لنت جلو هر 60000 تا.
اگر توجه کنید تسمه دینام که قابل دیدنه واز روی 7 فولی وهرزگرد بصورت مارپیچ میچرخه هنوز بسیار سالمه(بعداز 124000 تا ماشین خودم)....بنابرین تسمه تایم که داخله وچرخش یک طرفه انهم روی فولی وهرزگرد کمتر حد اقل کارکرد مشابه با تسمه خواهد داشت.
از طرفی همه دوستان که حتی در کیلومتر حدود 100000 تا تعویض کردند معتقدن که تسمه بسیار نو وسالم بوده هنوز....
به نظر من شما تا 100000 تا خیالت راحت باشه...
اینوهم بدون هیچ قطعه تعویضی به کیفیت قطعه اول نخواهد بود...
این ماشین به لحاظ فنی خیلی خیلی خوبه...ایمان داشته باش به رنو....
سلام دوست عزیز.متاسفانه این چیزی که شما میفرمایید اشتباه بسیار بزرگی هست و شما میتونید عواقب عوض نکردن اون رو توی پستی که دوست عزیزمون جناب آقای طارمی از ماشبن یکی از مشتریهاشون گذاشتن ببینید.پس من بهتون پیشنهاد میکنم هیچ وقت همچین ریسکی رو نکنید.در ضمن شما مطمین باشید اون کسی این ماشین رو طراحی کرده صد در صد اطلاعات بیشتری از ما و شما داشته و میدونسته که ابن تسمه هر چقدر یک بار باید عوض بشه.صد در صد هم مطمین باشید اگه شما ماشینتون رو یه جای مطمین ببرید و قطعات اصلی رو تهیه کنید نه تنها ماشینتون ضعیف تر نمیشه بلکه حتی قویتر هم میشه.شاید الآن مشکلی توی ماشینتون نباشه ولی به زودی متوجه مشکلات خیلی بزرگی میشید چون عمر مفید این ماشین ها 6 تا 7 سال هست و بعدش ماشین میافته روی استهلاک و شما چون قطعات عوض نکردید باعث ضربه زیادی به موتور میشه.البته امیدوارم که هیچ وقت همچین اتفاقی واستون نیافته و چرخ ماشینتون همیشه براتون بچرخه.ببخشید اگه به مقدار طولانی شد.

ویرایش توسط Alireza-Logan : 04-06-2016 در ساعت 10:25 AM
کاربران زیر از Alireza-Logan بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 04-05-2016
taromi taromi آنلاین نیست.
Banned

کد عضویت آکو: aco-4825
اتومبیل: LOGAN e2
سپاس از دیگران: 249
308 بار در 160 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط reza_mortezapour نمایش پست ها
دوستان یه صدای ریز شبیه قیژ قیژ بین شیشه و داشبورد میاد جای موج گیرها رو عوص کردم بیشتر شد به نظر میرسه دیگه موجگیرها جوا نمیده
جالب اینجاست که فقط تو سرعتهای80 به بالا این صدا میاد کسی تجربه یا نظری داره چطور میشه از شرش خلاص شد
سلام
مقداری اسپری DW-40 بین شیشه و داشبرد بزنید میتونه اثرگذار باشه.
کاربران زیر از taromi بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 13 نفر (0 عضو و 13 مهمان)

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش