آموزش کار با آپلود سنتر آکو برای میزبانی عکسها - قوانین و مقررات

قوانین انتخاب نام کاربری را پیش از ثبت نام در اینجا مطالعه بفرمایید در غیر اینصورت اکانت شما تایید نخواهد شد

آیا در ثبت نام در سایت مشکلی دارید ؟ آیا نمیدانید کد عضویت و کد کاربری خود را چگونه پیدا کنید ؟ به این قسمت مراجعه کنید (حتما از نام کوچک خود در اسم کاربری استفاده کنید)

فروم تخصصی تندر 90 - آکو  

تعیین جایزه 20 میلیون ریالی برای شکستن گل پخش کن های رنو ساندرو ساخت آکو

فروش آپشن ها و لوازم یدکی تندر90 - رنو ساندرو 33933630-021 آکام

آکام - فروش آپشن ها و لوازم یدکی ال90 - ارسال به سراسر کشور

بازگشت   فروم تخصصی تندر 90 - آکو > مقالات علمی ,اخبار و کلیه مطالب مرتبط با صنعت خودرو > کلیه مقالات و مطالب مرتبط به خودرو

Notices

کلیه مقالات و مطالب مرتبط به خودرو در این تالار مقالات کلی مرتبط به خودرو قرار داده خواهد شد

پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-22-2015
amirhossein آواتار ها
amirhossein amirhossein آنلاین نیست.
سرعت : 20 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-6884
اتومبیل: لوگان
سپاس از دیگران: 107
86 بار در 56 پست سپاسگزاری شده است

با سلام. امروز با اسپری ناهید استپر رو تمیز کردم. بدون ذره ای تماس دست به محور فلزی و... پس از بستن هیچ مشکلی در دور موتور موقع استارت و کار نداشتم. ممنون از راهنمایی
کاربران زیر از amirhossein بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
جای تبلیغات شما با سایز 468*60

اطلاعيه

نظرات و نوشته هاي مندرج در سايت در خصوص مشاوره و يا ارائه راهكار توسط كاربران محترم صرفا نظر شخصي ايشان بوده و به معناي 
تاييد آنها از سوي آكو نميباشد با اين وجود عموما مجموع نظرات مختلف كاربران محترم سايت كه غالبا هم از افراد با تجربه هستند ميتواند ديد بسيار خوبي نسبت به مساله مطروحه را برايتان فراهم آورد
تا در نهايت بتوانيد با مشورت يك متخصص يا تعميركاران و كارشناسان تصميم نهايي را اتخاذ كنيد.

قدیمی 12-05-2015
sayna sayna آنلاین نیست.
سرعت : شروع به حرکت

کد عضویت آکو: aco-7073
سپاس از دیگران: 0
0 بار در 0 پست سپاسگزاری شده است

سلام
عالی بود ممنون.
قدیمی 01-17-2016
Alireza-Logan Alireza-Logan آنلاین نیست.

کد عضویت آکو: ACO-6521
سپاس از دیگران: 81
131 بار در 94 پست سپاسگزاری شده است

سلام دوستان.امروز بالاخره تونستم انژکتور ماشین رو با این اسپری شستشوی انژکتور تمیز کنم که طی انجام این کار چندتا عکس هم تهیه کردم که دوستان بتونن استفاده کنن و بدونن که روش کار چطوریه(چون عکس های اول تاپیک دیگه باز نمیشن)!
اول که این دو قسمتی که در عکس مشخص کردم رو جدا کنید و بعد ماشین رو روشن کنید.(واسه اونایی که مثل من عشق ماشین هستن بعد از باز کردن این بخشها چند تا گاز محکم به ماشین بدین و با صداش کیف کنید!)
www.ACOforum.org - Logan Tuning

داخل قسمتی که توی این عکس مشخص شده یه لوله قطور فلزی هست که داخل اون دریچه گاز هست.

سپس با خم کردن و فرم دادن لوله نازک سر اسپری اون رو یه کم وارد این لوله کنید.

سپس به مدت یک دقیقه(یا نصف محتویات اسپری) اسپری کنید و به همراهش به ماشین گاز بدید تا خاموش نشه چون اگه گاز ندید ماشین سریع خاموش میشه.
این هم عکس هایی از پشت ماشین که میتونید اون دود سفیدی که دوستان میفرمایند رو ببینید.

البته من اون سیقلی شدن داخل اگزوز رو مشاهده نکردم و این اتفاق نیافتاد.البته فکر کنم چون من این کار رو بعد از 140000کیلومتر () انجام دادم این دوده ها احتمالا از قبل روی هم انباشته شده و سفت شده.یه مقدار مایع هم از اگزوز خارج شد که توی عکس مشخص هست!

در ضمن این روش کاملا طبق دستورالعمل روی اسپری هست و به همون صورت انجام شده.
حالا یه چند تا نکته مهم:1.هنگام اسپری کردن حتما گاز بدید.2.مواظب باشید که از اسپری روی رنگ ماشین نزنید چون رنگ رو میبره(چون تینره)3.سعی کنید لوله نازک سر اسپری رو ببرید داخل اون لوله قطور ولی زیاد نه.4.حواستون باشه که اسپری به چشم و صورتتون نخوره و اون رو بو نکنید.5.سعی کنید ماسک بزنید ولی اگه نزدید هم خیلی مهم نیست.6.سعی کنید ماده داخل اسپری با دستتون برخورد نکنه چون پوست رو خشک میکنه.راستی اینو هم بگم که اسپری که من گرفتم قیمتش 8000تومان بود و ساخت چین و تحت لیسانس آمریکا.
اینو هم بگم که تاثیرش واقعا چشم گیر بود و واقعا ارزشش رو داشت و نفس ماشین حسابی باز شد.با اینکه اسپری کردن در اون ناحیه یه کم کار سختی بود ولی تجربه لذت بخشی بود.
در آخر هم جا داره که از دوستانی که این کار رو پیشنهاد دادن و روش انجامش رو هم در ابتدای تاپیک گفتن تشکر کنم!

ویرایش توسط Alireza-Logan : 01-18-2016 در ساعت 06:49 PM
6 کاربر زیر از Alireza-Logan گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 03-01-2016
azadamini آواتار ها
azadamini azadamini آنلاین نیست.
سرعت : 5 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-7187
سپاس از دیگران: 19
33 بار در 14 پست سپاسگزاری شده است

سلام دوستان ....
امروز بلاخره تصمیم گرفتم استپر رو تمیز کنم ماشینم مدل ۹۴ هستش و ۸۵۰۰تا راه رفته اینقدر گفته بودین حساسه با کلی استرس رفتم سراغش اینم وضعتیش

داخل اون سوراخ که استپر توش قرار میگره رو با کمی پنبه آعشته به اسپری تمیز کردم

بعدشم با اسپری انژکتور قشنگ خود استپر رو تمیز کردمو صبر کردم خشک شه به هیچ عنوان لمسش نکردم که از تنظیم خارج نشه ...اینم نتجیه کار ..

Sent from my SM-G928C using Tapatalk
3 کاربر زیر از azadamini گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 04-06-2016
hadipoya آواتار ها
hadipoya hadipoya آنلاین نیست.

کد عضویت آکو: aco-7259
اتومبیل: L90 E2 Pars Khodro
سپاس از دیگران: 20
80 بار در 62 پست سپاسگزاری شده است

سلام به همه دوستان..
استوپر فقط در دور ارام یعنی وقتی پا را از روی پدال گاز بر میداریم کارکرد داره ودور موتور رو تنظیم میکنه.مثلا اگر کولر روشن بشه سریعا عمل میکنه تا موتور خاموش نشه..
والتبه در ابتدا که موتور روشن میشه وسرده با فرامین ECU دور موتور را بالا نگه میداره تا موتور گرم شد روی دور ارام 750 دور در دقیقه میمونه...

بنابراین هیچ نقشی در شتاب ومصرف بنزین انجور که مد نظر است ندارد. بنابراین اگر در دور ارام موتور مشکلی ندارید بیخودی دستکاری نکنید.
البته هر 30000 تا تمیز بشه به روشی که دوستان گفتن خوبه.
به لحاظ فنی استوپر در مسیر موازی ورودی هوا قرار داره و وقتی دریچه هوا بسته است(پاروی پدال گاز نیست) فقط ورود هوارو تنظیم میکنه وهیچ سروکاری با بنزین نداره که دراثر بنزین نامرغوب کثیف بشه.معمولا مقداری دوده میگیره که درکارایی ان تاثیر خاصی نداره..در واقع استوپر یک سوپاپ الکتریکی است که با پالسهایی که از ecu دریافت میکنه دور موتور رو تنظیم میکنه...
سپاس و دورود به همه دوستان...
2 کاربر زیر از hadipoya گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 06-09-2016
hadipoya آواتار ها

سلام دوستان ...یک سوال.
تازگی که استوپر رو تمیز کردم و بستم کارکرد عالی وبدون اشکال ولی خود استوپر یک صدای خرو خری میده .حتی وقتی فیش رو هم جدا میکنم صدارو میده.حتی باز کردم ودوباره بستم فرقی نکرد .
ایا دوستان به این مشکل برخوردن یا اگه تجربه ای دارن ممنون میشم بفرمایند...
قدیمی 06-09-2016
hadipoya آواتار ها

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Renault Logan نمایش پست ها
سلام محمد جان
عزیز اتفاقا همیشه این برام سوال بود که آیا با اسپری کردن اسپری تمیز کننده انژکتور در مسیر وروی هوا ، استپر رو هم تمیز میکنه یا نه .
تا اینکه بار اول وقتی در کیلومتر 25000 استپر رو باز کردم و دیدم چه دوده ای گرفته مخصوصا تمیزش نکردم و بستم سر جاش و با اسپری کردن اسپری تمیز کننده انژکتور به مدت 5 دقیقه در داخل دریچه گاز اقدام به شستشو و تمیز کردن کردم تا ببینم استپر هم تمیز میشه یا نه.
در ابتدای اسپری کردن صدای موتور کمی عوض شد و رفت تا نزدیک خاموش شدن که بعد با گازی که از داخل موتور به موتور دادم دیدم دود سیاه پارکینگ رو برداشت .(البته بهتره دور موتور رو تا 2000-2500 ببرید بالا تا مکش اسپری و هوا شدید تر بشه )
همینطور ادامه دادم تا دقیقه سوم که دیگه از دود سیاه خبری نبود و بجاش دود سفید میومد (سفید سفید) و درهوا هم حل نمیشد مثل یک حالت ابر مانند در هوا مونده بود .
بعد از 5 دقیقه اسپری کردن و 5 دقیقه درجا کار کردن موتور رو خاموش کردم . وقتی استپر رو باز کردم دیدم همچنان دوده سیاه دورش هست ( نتیجه میگیریم که با اسپری کردن در مسیر هوا ، استپر تمیز نمیشه)
استپر رو نیز فقط با اسپری کردن و بدون هیچ دستمالی پک کردم ( اینقدر قدرت اسپری زیاد و فرار هست که نیازی به دستمال و یا احیانا خشک کردن استپر نیست)
بستم سر جاش .
نکته ای که در انتهای کار متوجه شدم و جالب بود برام این بود که همیشه در لوله اگزوز دوده و سیاهی بود ولی بعد از این کار استیل داخل لوله اگزوز که پر از دوده سیاه بود تبدیل شده بود به استیل براق و تمیز . لذت بردم .
نرمی و شاب ماشین 2 برابر شد .
اینم بگم که تا 3 روز از اگزوز ماشین دود سفید و قطرات آب خارج میشد که وقتی با کارشناس نمایندگی که آشنامون بود موضوع رو مطرح کردم گفت هیچ مشکلی نیست و کاملا طبیعی هست .
بعد از 3 روز هم دود سفید و آب قطع شد .
کارشناس توصیه کرد با این بنزینای بی کیفیت توصیه میشه هر 10000 کیلومتر موتور و استپر رو با اسپری تمیز کنید .

اگه کلاهک سیاه رنگ استپر رو نچرخونید و یا نکشید بیرون ، باز کردن استپر هیچ ایراد و مشکلی بوجود نمیاره ( دقیقا گفته کارشناس فنی نمایندگی)

شاد باشید .

سلام به همه دوستان.
ظاهرا این اسپری ها اگر داخل هواکش استفاده بشه برای قطعه کاتالیست اگزوز وسنسور اکسیژن بسیار مضر میباشد.همانطور که میدانید این قطعه بسیار گران و کمیاب میباشد.بنابرین استوپر وانژکتور را از موتور جدا کرده تمیز نموده ومجددا در محل خود نصب فرمایید.

بطور کلی هر مکمل ویا اسپری که وارد چرخه سوخت خودر شود برای کاتالیست اگزوز و سنسور اکسیژن میتواند زیان اور باشد...ان دودهای سیاه وسفیدی که دوستان اشاره فرمودن ک چند روز طول کشیده قطعا زیان اور است...بدرود...

ویرایش توسط hadipoya : 06-16-2016 در ساعت 08:12 PM
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش