آموزش کار با آپلود سنتر آکو برای میزبانی عکسها - قوانین و مقررات

قوانین انتخاب نام کاربری را پیش از ثبت نام در اینجا مطالعه بفرمایید در غیر اینصورت اکانت شما تایید نخواهد شد

آیا در ثبت نام در سایت مشکلی دارید ؟ آیا نمیدانید کد عضویت و کد کاربری خود را چگونه پیدا کنید ؟ به این قسمت مراجعه کنید (حتما از نام کوچک خود در اسم کاربری استفاده کنید)

فروم تخصصی تندر 90 - آکو  

تعیین جایزه 20 میلیون ریالی برای شکستن گل پخش کن های رنو ساندرو ساخت آکو

فروش آپشن ها و لوازم یدکی تندر90 - رنو ساندرو 33933630-021 آکام

آکام - فروش آپشن ها و لوازم یدکی ال90 - ارسال به سراسر کشور

بازگشت   فروم تخصصی تندر 90 - آکو > تیونینگ و آپشنهای خودرو > بحث و نظرات راهنمایی و تجارب شخصی تندر سواران

Notices

بحث و نظرات راهنمایی و تجارب شخصی تندر سواران در این تالار تمامی بحثهای مربوط به تندر 90 که به صورت مقالات علمی نیست و نظرات و بحثهای خود کاربران و به قلم و ادبیات ایشان است گرداوری میشود برای مقالات و نوشته های تخصصی بخش مقالات پیشتر فراهم شده است .

پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-29-2016
reza_mortezapour آواتار ها
reza_mortezapour reza_mortezapour آنلاین نیست.
سرعت : 20 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-958
اتومبیل: تندر فول
سپاس از دیگران: 407
94 بار در 47 پست سپاسگزاری شده است
reza_mortezapour به Yahoo ارسال پیام

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Hosein najafi نمایش پست ها
میبخشی دوست عزیز چجوری 200 سیسی روغن کشیدی؟منم میخام ازش روغن کم کنم نمیدونم
رفتم تعویض روغنی با دستگاه کشید
چیز خاصی نیست
کاربران زیر از reza_mortezapour بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
جای تبلیغات شما با سایز 468*60

اطلاعيه

نظرات و نوشته هاي مندرج در سايت در خصوص مشاوره و يا ارائه راهكار توسط كاربران محترم صرفا نظر شخصي ايشان بوده و به معناي 
تاييد آنها از سوي آكو نميباشد با اين وجود عموما مجموع نظرات مختلف كاربران محترم سايت كه غالبا هم از افراد با تجربه هستند ميتواند ديد بسيار خوبي نسبت به مساله مطروحه را برايتان فراهم آورد
تا در نهايت بتوانيد با مشورت يك متخصص يا تعميركاران و كارشناسان تصميم نهايي را اتخاذ كنيد.

قدیمی 08-30-2016
hadipoya آواتار ها
hadipoya hadipoya آنلاین نیست.

کد عضویت آکو: aco-7259
اتومبیل: L90 E2 Pars Khodro
سپاس از دیگران: 20
80 بار در 62 پست سپاسگزاری شده است
پیش فرض باز کردن سپر جلو

نقل قول:
نوشته اصلی توسط shahram E2 نمایش پست ها
کسی سپرجلو باز وبسته کرده
باسلام...
برای باز کردن سپر جلوچهارتا پیچ جلوی موتور بالای رادیاتور که اچار ستاره ای میخوره.
شبیه همین پیچ ها سه عدد در زیر سپر زیر رادیاتور قرار داره باید باز کرد.
از داخل گلگیر باید شلگیر های پلاستیکی رو که پیچ ستاره ای داره رو باز میکنید.
دو طرف سپر از زیر پشت مه شکنها دوقطعه پلاستیکی هستدکه با دکمه های پلاستیکی از بدنه جدا میشه.
حالا دوعدد پیچ که با اچار 10 در لبه سپرها زیر لبه بالی گلگیرهاست باز کنید .
حالا لحظه موعود فرا میرسد.میتوانید سپر را به راحتی بردارید.
چراغهای مه شکن یک فیش در سمت راننده دارد جدا کنید.
اگر پلاک موقع نصب به دیاق فلزی زیر سپر هم وصل شده باشد باید پرچ های پلاک را بادریل جدا کنید.
در مجموع بسیار ساده وراحت است ولی یکم زمان میبرد...
در موقع بستن دوطرف سپر دوعد خار پلاستیکی سپر باید در سوراخهای مربوطه لبه گلگیر جا بیفتد....موفق باشید...
قدیمی 08-30-2016
hadipoya آواتار ها

نقل قول:
نوشته اصلی توسط hasanabasi0231 نمایش پست ها
دوستان روغن الف امارات قوطی فلزی بهتره یا ایرانول رویال پلاس ؟؟؟؟؟
متورم خیلی کثیف میتونم متور شو توش بریزم چ مارکی چ مدلی اصلا ضرری داره
با سلم...
دوستان الان قوطی های پلاستیکی سرمه ای در ظرفیت 4 و5 لیتر در بازار موجوده که توسط شرکت به توتال در ساوه فقط بسته بندی میشه وکیفیت بسار خوبی داره.
قوطی فلزی های اماراتی در حرارت تابستان که کولر هم روشن میشه بخار میشه تجربه من این بود که پس از 6000 کیلومتر نیم لیتر کم شد ودر سرعت بالا در جاده مقداری صدای موتور بیشتر میشه.
ضمنااصلا اجباری نیست از 4 لیتر بیشتر بریزید حتی با تعویض فیلتر روغن همان 4 لیتر کافیه این موتور با 2 لیتر روغن هم کار میکنه.اصلا نگران نباشید...
قدیمی 08-30-2016
Alireza-Logan Alireza-Logan آنلاین نیست.

کد عضویت آکو: ACO-6521
سپاس از دیگران: 81
131 بار در 94 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط hadipoya نمایش پست ها
با سلم...
دوستان الان قوطی های پلاستیکی سرمه ای در ظرفیت 4 و5 لیتر در بازار موجوده که توسط شرکت به توتال در ساوه فقط بسته بندی میشه وکیفیت بسار خوبی داره.
قوطی فلزی های اماراتی در حرارت تابستان که کولر هم روشن میشه بخار میشه تجربه من این بود که پس از 6000 کیلومتر نیم لیتر کم شد ودر سرعت بالا در جاده مقداری صدای موتور بیشتر میشه.
ضمنااصلا اجباری نیست از 4 لیتر بیشتر بریزید حتی با تعویض فیلتر روغن همان 4 لیتر کافیه این موتور با 2 لیتر روغن هم کار میکنه.اصلا نگران نباشید...
سلام دوست عزیز.این صحبتی که میکنید واقعا اشتباه هست.اگه اینطور بود شرکت سازنده براش فرقی نداشت که بگه 4.5 لیتر بریزید یا 1 لیتر.این موردی که شما میفرمایید فقط باعث فشار بیشتر به اویل پمپ ماشین میشه و باعث سوختن اون تو یه موقع که اصلا انتظارش رو ندارید میشه و همچنین باعث داغ شدن بیشتر موتور میشه.پس چه بهتره که توصیه های شرکت سازنده رو جدی بگیریم!!!!
کاربران زیر از Alireza-Logan بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 09-05-2016
bikhial bikhial آنلاین نیست.
سرعت : شروع به حرکت

کد عضویت آکو: ACO-7368
سپاس از دیگران: 0
0 بار در 0 پست سپاسگزاری شده است

سلام دوستان..من ماشین مدل 90 دارم و تازه خریداری شده و 40 هزار کیلومتر کارکردش هست
حالا یه موردی که هست اینه که آمپر ماشین صبحا موقع روشن شدن ماشین پایین هست؟ یا وقتی ماشین 1 ساعت جایی پارک هست از 4 خط آمپر معمولی 2 خط کم می شود...
با این وجود با کولر و فشار به ماشین از 4 خط بالاتر نمی رود
الان با این وضعیت ترمستات مشکل دار شده است؟
قدیمی 09-05-2016
Alireza-Logan Alireza-Logan آنلاین نیست.

کد عضویت آکو: ACO-6521
سپاس از دیگران: 81
131 بار در 94 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط bikhial نمایش پست ها
سلام دوستان..من ماشین مدل 90 دارم و تازه خریداری شده و 40 هزار کیلومتر کارکردش هست
حالا یه موردی که هست اینه که آمپر ماشین صبحا موقع روشن شدن ماشین پایین هست؟ یا وقتی ماشین 1 ساعت جایی پارک هست از 4 خط آمپر معمولی 2 خط کم می شود...
سلام دوست عزیز.تا اونجایی که من میدونم اگه تحت هر شرایطی آمپر ماشین در حال روشن بودن از 4خط به دو 2خط اومد این نشونه خرابی احتمالی ترموستات هست.و اینکه وقتی ماشین صبح روشن میشه کاملا عادیه که اول به دو خط بیاد و بعد به چهارخط بره!!!!
قدیمی 09-06-2016
hadipoya آواتار ها

پیش فرض اتصال بدنه در خطر سمت چپ..

...سلام دوستان عزیز...

در تعویض چراغ خطر سمت چپ متوجه سیم مشکی نسبتا ضخیمی شدم که به بدنه پیچ شده است...
این اتصال اهمیت حیاتی برای کارکرد موتور دارد.یعنی اگر قطع شود ویا اتصال ان ضعیف شود درواقع چون برق منفی پمپ بنزین خودرو از همین سیم تامین میشود درنتیجه پمپ یا از کار میافتد ویا کارایی لازم رو نخواهد داشت.

با اطلاع ازاین موضوع اگر دچار مشکل موتوری شدید حتما این منطقه رو هم چک کنید...اگر روکش نمد پشت خطر عقب رو باز کنید کاملا پیداست وامکان دارد به مرور در اثر ضربه بار در صندوق احیانا اسیب ببیند...

البته من اتفاقی متوجه موضوع شدم چون برای سرویس چراغ ان اتصال سیم رو باز کرده بودم درحین کار خواستم ماشین رو جابجا کنم دیدم ماشین خیلی ضعیف روشن شده واصلا گاز نمیخورد.
ابتدا فکر میکردم سیم اتصال فوق فقط مربوط به چراغهاست ولی ظاهرا پمپ بنزین هم از ان تغذیه میشود.
جهت اطلاع دوستان ارایه شد...

ویرایش توسط hadipoya : 09-06-2016 در ساعت 10:02 AM
2 کاربر زیر از hadipoya گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 09-06-2016
hadipoya آواتار ها

پیش فرض ترموستات ال نود...

نقل قول:
نوشته اصلی توسط bikhial نمایش پست ها
باسلام..
همانطور که دوستان نیز اشاره کردند قطعا ترموستات ماشین شما خراب شده است.
البته این خرابی مورد اورژانسی وخطر ناکی نیست حتی میتونه همینطور بمونه...

جهت اطلاع بیشتر وقتی موتور روشن میشود بعد از چند دقیقه حرارت موتور به حدود 80الی 90 درج میرسد که این حرارت نرمال برای کارکرد موتور است.
وظیفه ترموستات این است که تا حرارت به این حد نرسده از چرخش اب از موتور به رادیاتور جلوگیری کرده وسپس با باز شدن ترموستات مانع از حرارت بیش از حد موتور میشود.البته نقش سنسور دمای اب هم اینجا مهمه که اگر حرارت با باز شدن ترموستات به اندازه کافی پایین نیامد با روشن شدن فن حرارت را کنترل کند.

خوشبختانه ترموستات ال نود درموقع خراب شدن باز میماند که نتیجتا باعث کم شدن حرارت اب وپایین امدن درجه اب به روی دو خط میشود که خطر ناک نیست .شاید در زمستان حرارت بخاری گرمای همیشگی را نداشته باشد....ولی چون موتور در دمای پایینتری کار میکند سوخت وساز موتور کمی به مشکل بر میخورد که بهتر است اول زمستان وفصل سرما حتما ترموستات تعویض شود...
بعض ماشینها مثل پراید با خراب شدن ترموستات چون بسته میماند باعث جوش اوردن موتور میشود که خطرناک است باید بدون حرکت خودرو ترموستات درجا تعویض شود...
موفق باشید...
قدیمی 09-06-2016
hadipoya آواتار ها

پیش فرض تعویض روغن با دستگاه ساکشن

نقل قول:
نوشته اصلی توسط reza_mortezapour نمایش پست ها
رفتم تعویض روغنی با دستگاه کشید
چیز خاصی نیست
سلام دوست عزیز...
اتفاقا کار پسندیده ای هست..
تخلیه روغن ال نود با دستگاه یا اصطلاحا ساکشن /چون همه روغن کاملا تخلیه میشود توصیه میشود.
دیگر نیازی به باز کردن سینی زیر وپیچ کارتر واستهلاک حاصل ازان نیست..
شما هم اگر مثل من هر دو دفعه تعویض روغن یکبار فیلتر روغن را تعویض میکنید این کار خوب است...
موفق باشید.
کاربران زیر از hadipoya بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 09-08-2016
hadipoya آواتار ها

پیش فرض اگر روغن کم باشد...

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Alireza-Logan نمایش پست ها
سلام دوست عزیز.این صحبتی که میکنید واقعا اشتباه هست.اگه اینطور بود شرکت سازنده براش فرقی نداشت که بگه 4.5 لیتر بریزید یا 1 لیتر.این موردی که شما میفرمایید فقط باعث فشار بیشتر به اویل پمپ ماشین میشه و باعث سوختن اون تو یه موقع که اصلا انتظارش رو ندارید میشه و همچنین باعث داغ شدن بیشتر موتور میشه.پس چه بهتره که توصیه های شرکت سازنده رو جدی بگیریم!!!!
سلام دوست عزیز.
من نگفتم 1لیتر بریزید گفتم همون 4لیتر رو بریزید ولی حساس نباشید که نیم لیتر کمتر خطر ناک هست. در واقع احتیاط زمانیه که تعویض روغنی نیم لیتر روغن که معلوم نیست چیه (اکثرا ته مانده قوطی های مختلف رو جمع میکنند) براتون سر ریز میکنه وکیفیت روغن شمارو خراب میکنه.
در جایی دیگر اشاره کردم اگر مایلید سر ریز کنید خودتون از روغن اصلی بگیرید وبریزید.خصوصا الان که قوطی 5 لیتری هم موجوده .

توضیح کلی تر جهت اطلاع اقا علیرضا خان بدم شما اگر 2 لیتر هم روغن بریزید مشکلی نیست فقط چون حجم روغن کمه وزودتر کثیف میشه باید زودتر مثلا 3000 کیلومتر تعویض کنید (روی گیج روغن ماشین از نقطه ماگزیمم تا مینیمم حدود 2 لیتر فاصله هست وخطر موقعی هست که از نقطه مینیمم رد بشه).
البته این جهت اطلاع فنی ایراد شد.واصل همان است که حدود 4 الی 4/5 لیتر روغن بریزیم وهر 10000 تا تعویض کنیم.
صحبت من این بود که نقطه خطر رو اگاهانه بدونیم وعمل کنیم ونگرانی بی جهت نداشته باشیم.
ضمنا اویل پمپ دور ثابتی نسبت به دور موتور داره وفشار بیشتری براش متصور نیست والکتریکی نیست که بسوزه.فقط روغن کمتر یعنی کثیف شدن زودتر....

موفق باشید...
کاربران زیر از hadipoya بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 10 نفر (0 عضو و 10 مهمان)

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش