آموزش کار با آپلود سنتر آکو برای میزبانی عکسها - قوانین و مقررات

قوانین انتخاب نام کاربری را پیش از ثبت نام در اینجا مطالعه بفرمایید در غیر اینصورت اکانت شما تایید نخواهد شد

آیا در ثبت نام در سایت مشکلی دارید ؟ آیا نمیدانید کد عضویت و کد کاربری خود را چگونه پیدا کنید ؟ به این قسمت مراجعه کنید (حتما از نام کوچک خود در اسم کاربری استفاده کنید)

فروم تخصصی تندر 90 - آکو  

تعیین جایزه 20 میلیون ریالی برای شکستن گل پخش کن های رنو ساندرو ساخت آکو

فروش آپشن ها و لوازم یدکی تندر90 - رنو ساندرو 33933630-021 آکام

آکام - فروش آپشن ها و لوازم یدکی ال90 - ارسال به سراسر کشور

بازگشت   فروم تخصصی تندر 90 - آکو > مقالات علمی ,اخبار و کلیه مطالب مرتبط با صنعت خودرو > کلیه مقالات و مطالب مرتبط به خودرو

Notices

کلیه مقالات و مطالب مرتبط به خودرو در این تالار مقالات کلی مرتبط به خودرو قرار داده خواهد شد

پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 12-19-2014
taromi taromi آنلاین نیست.
Banned

کد عضویت آکو: aco-4825
اتومبیل: LOGAN e2
سپاس از دیگران: 249
308 بار در 160 پست سپاسگزاری شده است

سلام خدمت دوستان و ALAVI گرامی
پیچ تخلیه روغن راست گرده مثل یک پیچ معمولی برخلاف عقربه ساعت باز میشه. آچاری که استفاده میکنید دقیقا باید چهار پهلو و هر ضلع آن 8 میلیمتر باشه اگر کمتر باشه باعث خرابی آچار خور پیچ میشه. اگر بتونید برای فیلتر روغن از آچار زنجیری استفاده کنید بهتره. اول فیلترو با دست تا آخر رزوه ی پایه فیلتر ببندید. فیلتر باید به راحتی با دست بسته بشه و مطمئن شوید که دنده به دنده اون رو نبستید. بعد بوسیله آچار فیلتر و از انتهای فیلتر که جای آچار خور داره اونو سفت کنید اگر موقع سفت کردن زیاد فشار بیاری بدنه فیلتر صدمه می بینه. کمی سفت کنی کافیه. قبل از اینکه سینی را ببندی بعد ار ریختن روغن موتور رو روشن کن و از نشت نداشتن فیلتر اطمینان حاصل کن. برای پیچ کارتل میتونی از واشر مسی یا آلومینیومی که لوازم یدکی ها دارند استفاده کنید. سنگ گرفتن و آچار ساختن احتیاج به دقت بالایی داره و چهار گوش منظمی از آب در نمیاد. اگر مقدوره به سراغ ابزار فروشی ها برای تهیه آچار ی با مشخصاتی که عرض کردم برید. موفق باشید
3 کاربر زیر از taromi گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
جای تبلیغات شما با سایز 468*60

اطلاعيه

نظرات و نوشته هاي مندرج در سايت در خصوص مشاوره و يا ارائه راهكار توسط كاربران محترم صرفا نظر شخصي ايشان بوده و به معناي 
تاييد آنها از سوي آكو نميباشد با اين وجود عموما مجموع نظرات مختلف كاربران محترم سايت كه غالبا هم از افراد با تجربه هستند ميتواند ديد بسيار خوبي نسبت به مساله مطروحه را برايتان فراهم آورد
تا در نهايت بتوانيد با مشورت يك متخصص يا تعميركاران و كارشناسان تصميم نهايي را اتخاذ كنيد.

قدیمی 12-22-2014
mohamad-L90 mohamad-L90 آنلاین نیست.
سرعت : شروع به حرکت

کد عضویت آکو: aco-6644
سپاس از دیگران: 22
6 بار در 4 پست سپاسگزاری شده است

جسارتا نیازی به باز کردن هیچ چیزی نیست، نه اون قطعه چدنی و نه سینی،
من که تاحالا هر بار تعویض روغنی رفتم فقط مخزن روغن هیدرولیک رو برداشته و راحت دستش به فیلتر رسیده، (البته خیلی هم راحت نه! خصوصا اگه موتور گرم باشه)
بعضی تعویض روغنی ها حوصلشون نمیشه واسه همین سینی رو باز میکنن! بعضی دیگه دستشون بزرگه و از اون قسمت رد نمیشه بنابراین مجبورن سینی رو باز کنن،

درکل همیشه قبل از تعویض روغن از طرف بپرسید که میتونه از بالا فیلتر و تعویض کنه یا نه

در مورد ساکشن هم میگن فرقی با پیچ کارتل نداره، من از هردو روش استفاده کردم ولی نمیدونم کدوم بهتره! مزیت ساکشن اینه که به مرور زمان پیچ کارتل هرز نمیشه
3 کاربر زیر از mohamad-L90 گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 12-23-2014
Reza_Orumiyeh آواتار ها
Reza_Orumiyeh Reza_Orumiyeh آنلاین نیست.
کاربر فعال

کد عضویت آکو: aco-3678
سپاس از دیگران: 226
638 بار در 389 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mohamad-L90 نمایش پست ها
جسارتا نیازی به باز کردن هیچ چیزی نیست، نه اون قطعه چدنی و نه سینی،
من که تاحالا هر بار تعویض روغنی رفتم فقط مخزن روغن هیدرولیک رو برداشته و راحت دستش به فیلتر رسیده، (البته خیلی هم راحت نه! خصوصا اگه موتور گرم باشه)
بعضی تعویض روغنی ها حوصلشون نمیشه واسه همین سینی رو باز میکنن! بعضی دیگه دستشون بزرگه و از اون قسمت رد نمیشه بنابراین مجبورن سینی رو باز کنن،

درکل همیشه قبل از تعویض روغن از طرف بپرسید که میتونه از بالا فیلتر و تعویض کنه یا نه

در مورد ساکشن هم میگن فرقی با پیچ کارتل نداره، من از هردو روش استفاده کردم ولی نمیدونم کدوم بهتره! مزیت ساکشن اینه که به مرور زمان پیچ کارتل هرز نمیشه
منم با شما موافقم بستگی به مهارت تعویض روغنی داره که چطور اینکار رو انجام بده
مزیت باز کردن پیچ کارتل اینه که تمام روغن ته کارتل خالی میشه و در ساکشن مقداری از روغن سوخته قبلی داخل باقی میمونه
کاربران زیر از Reza_Orumiyeh بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 07-20-2016
عدنانی عدنانی آنلاین نیست.
سرعت : 20 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-1675
سپاس از دیگران: 3,500
110 بار در 60 پست سپاسگزاری شده است
عدنانی به Yahoo ارسال پیام

دوستان ممنون از توضیحات و راهنمای های شما باید عرض کنم اولا برای باز کردن پیچ کارتل نیازی به باز کردن سینی زیر نیست و وقتی که سینی زیر رو باز کردید دیگه نیازی نیست که فلیتر روغن از بالا تعویض بشه خیلی راحت از زیر میشه تعویضش کرد
کاربران زیر از عدنانی بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 07-20-2016
hadipoya آواتار ها
hadipoya hadipoya آنلاین نیست.

کد عضویت آکو: aco-7259
اتومبیل: L90 E2 Pars Khodro
سپاس از دیگران: 20
80 بار در 62 پست سپاسگزاری شده است
پیش فرض فیلتر روغن

نقل قول:
نوشته اصلی توسط taromi نمایش پست ها
سلام خدمت دوستان و ALAVI گرامی
پیچ تخلیه روغن راست گرده مثل یک پیچ معمولی برخلاف عقربه ساعت باز میشه. آچاری که استفاده میکنید دقیقا باید چهار پهلو و هر ضلع آن 8 میلیمتر باشه اگر کمتر باشه باعث خرابی آچار خور پیچ میشه. اگر بتونید برای فیلتر روغن از آچار زنجیری استفاده کنید بهتره. اول فیلترو با دست تا آخر رزوه ی پایه فیلتر ببندید. فیلتر باید به راحتی با دست بسته بشه و مطمئن شوید که دنده به دنده اون رو نبستید. بعد بوسیله آچار فیلتر و از انتهای فیلتر که جای آچار خور داره اونو سفت کنید اگر موقع سفت کردن زیاد فشار بیاری بدنه فیلتر صدمه می بینه. کمی سفت کنی کافیه. قبل از اینکه سینی را ببندی بعد ار ریختن روغن موتور رو روشن کن و از نشت نداشتن فیلتر اطمینان حاصل کن. برای پیچ کارتل میتونی از واشر مسی یا آلومینیومی که لوازم یدکی ها دارند استفاده کنید. سنگ گرفتن و آچار ساختن احتیاج به دقت بالایی داره و چهار گوش منظمی از آب در نمیاد. اگر مقدوره به سراغ ابزار فروشی ها برای تهیه آچار ی با مشخصاتی که عرض کردم برید. موفق باشید

سلام دوستان...
جهت اطلاع کارتر ال نود طوریه که کل روغن از طریق ساکشن خالی میشه.در مواقعی که فقط روغن تخلیه میشه این بهترین روشه. (من یکبار در میانکه روغن عوض میشه فیلتر روغن رو تعویض میکنم).
دوستان اگه مغزی دستگیره در اتاق منزل که چهار پر هست رو در خونه داشته باشن با استفاده از اچار عنبر قفلی وان مغزی میتونن پیچ کارتر رو باز کنند.معمولا در ال نود های جدید احتیاج به باز کردن سینی زیر موتور نیست چون محل پیچ کارتر باز میباشد...(من از همین مغزی درب اتاق منزل استفاده میکنم).

اگر از بالای موتور خواستید فیلتر روغن رو باز کنید.موقع بستن با دست حدالامکان سفت کنید ودر حد سه چهارم دور با اچار سفت کنید کافیه و نشتی نخواهد کرد.چون واشر پلاستیکی ضخیم فیلتر با اندک فشار جلوی نشتی رو میگیره وسفت کردن زیاد باعث لا خوردن واشر و باعث نشتی میشود...یعنی اگر با دو دست تسلط کامل به فیلتر میداشتیم با توجه به بزرگ بودن بدنه فیلتر تنها با فشار دست کاملا سفت میشد...(کاری که من در ماشین قبلی میکردم).

ضمنا با توجه به کیفیت موتور ال نود وروغن الف لازم نیست هر بار باروغن فیلتر روغن تعویض شود...
قدیمی 07-22-2016
amirhossein آواتار ها
amirhossein amirhossein آنلاین نیست.

کد عضویت آکو: ACO-6884
اتومبیل: لوگان
سپاس از دیگران: 107
86 بار در 56 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط hadipoya نمایش پست ها
سلام دوستان...

ضمنا با توجه به کیفیت موتور ال نود وروغن الف لازم نیست هر بار باروغن فیلتر روغن تعویض شود...
این قسمت صحبتتون نیاز به نظر داره . قیمت فیتلر حداکثر 12 تومنه . دوستان با توجه به کیفیت محصولات نظر شما چیه ؟ نیاز به تعویض یک در میان است یا هر سری ؟
قدیمی 07-23-2016
zanjani آواتار ها
zanjani zanjani آنلاین نیست.
مدیر مطالب آزاد مرتبط با خودرو

کد عضویت آکو: aco-736
اتومبیل: ال 90 ای 2
سپاس از دیگران: 3,341
2,552 بار در 987 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط amirhossein نمایش پست ها
این قسمت صحبتتون نیاز به نظر داره . قیمت فیتلر حداکثر 12 تومنه . دوستان با توجه به کیفیت محصولات نظر شما چیه ؟ نیاز به تعویض یک در میان است یا هر سری ؟
با سلام
متاسفانه خیلی از دوستان صحبت تعویض روغنی ها رو بدون تحقیق نقل قول میکنن
ساده ترین آزمایشی که دوستان می تونن بکنن دقت به چراغ روغن در زمان استارت ماشین هست چراغ روغن در فیلتر اصلی و تازه پس از استارت فورا خاموش میشه اما در فیلتر های فرع و کثیف چراغ چند ثانیه ای طول میکشه تا خاموش بشه
عوض کردن یه فیلتر با اون قیمت ضرری نداره
موفق باشید
حضرت علی (ع)
3 کاربر زیر از zanjani گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 07-31-2016
hadipoya آواتار ها

نقل قول:
نوشته اصلی توسط amirhossein نمایش پست ها
خیر قربان قیمت فیلتر 8000 تومانه.ولی واقعا نیاز نیست.من هفت ساله روالم اینه وچراغ روغن هم فوری خاموش میشه.موتور این ماشین ایزوله کامله اصلا ذرات اضافه به داخلش نفوذ نمیکنه.بنابرین بهتره یکبار فقط روغن رو ساکشن کنیم وبار دیگر از کارتر خالی کرده وفیلتر رو هم تعویض کنیم.
اتفاقا تعویض روغنیها اصرار دارن هردفعه عوض کنن واجرت بگیرن ویک فیلتر هم به شما بفروشن ویک لیتر هم روغن سر ریز کنن که کار اضافی و هزینه اضافیست.استهلاک رزوه های پیچ کارتر ومحل نصب فیلتر رو هم در نظر بگیرید....
واقعا در مورد سرریز روغن بعد از تعویض فیلتر روغن اصرار نداشته باشید نیازی نیست یک کم درجه گیج روغن پایینتر میاد که مهم نیست.اگر هم حساس هستید خودتون از همان روغن الف اصلی داشته باشید وسر ریز کنید این کار را به تعویض کار نسپارید...اونها عادتشون اینه ته روغن همه قوطی هارو جمع میکنن وبه عنوان سرریز استفاده میکنن.
موفق باشید دوستان....
قدیمی 09-06-2016
mihanazma mihanazma آنلاین نیست.
Banned

کد عضویت آکو: ACO-3612
سپاس از دیگران: 1
0 بار در 0 پست سپاسگزاری شده است

مرسی از مطلب مفیدتون به کارم اومد فقط آیا فیلتر روغن انواع مختلفی از نظر کیفیت داره یا کلا یک نوع در بازار هست که همونو می ندازن ؟؟؟
قدیمی 09-06-2016
hadipoya آواتار ها

پیش فرض فیلتر روغن و هوا...

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mihanazma نمایش پست ها
مرسی از مطلب مفیدتون به کارم اومد فقط آیا فیلتر روغن انواع مختلفی از نظر کیفیت داره یا کلا یک نوع در بازار هست که همونو می ندازن ؟؟؟

سلام مجدد..
فیلتر هوا وفیلتر روغن سرکان تحت لیسانس دو شرکت معتبر المانی تولید داخل واز کیفیت بالایی برخورداره...حدود 7 الی 8 تومان قیمتشه.

روغن هم الف 10/40 قوطی پلاستیکی سرمه ای پرشده در شرکت به توتال ساوه نماینده رسمی توتال فرانسه است 4 لیتری 47000 تومان ...و5 لیتری 62000 تومان...البته در بازار امیر کبیر.تعویض روغنیها 20 درصد گرونتر میدن.

موفق باشید.
کاربران زیر از hadipoya بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش