آموزش کار با آپلود سنتر آکو برای میزبانی عکسها - قوانین و مقررات

قوانین انتخاب نام کاربری را پیش از ثبت نام در اینجا مطالعه بفرمایید در غیر اینصورت اکانت شما تایید نخواهد شد

آیا در ثبت نام در سایت مشکلی دارید ؟ آیا نمیدانید کد عضویت و کد کاربری خود را چگونه پیدا کنید ؟ به این قسمت مراجعه کنید (حتما از نام کوچک خود در اسم کاربری استفاده کنید)

فروم تخصصی تندر 90 - آکو  

تعیین جایزه 20 میلیون ریالی برای شکستن گل پخش کن های رنو ساندرو ساخت آکو

فروش آپشن ها و لوازم یدکی تندر90 - رنو ساندرو 33933630-021 آکام

آکام - فروش آپشن ها و لوازم یدکی ال90 - ارسال به سراسر کشور

بازگشت   فروم تخصصی تندر 90 - آکو > مقالات علمی ,اخبار و کلیه مطالب مرتبط با صنعت خودرو > کلیه مقالات و مطالب مرتبط به خودرو

Notices

کلیه مقالات و مطالب مرتبط به خودرو در این تالار مقالات کلی مرتبط به خودرو قرار داده خواهد شد

پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-16-2011
Samin آواتار ها
Samin Samin آنلاین نیست.
سرعت : 30 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-2867
اتومبیل: Logan E2LP (هیپو)
سپاس از دیگران: 1,099
1,004 بار در 204 پست سپاسگزاری شده است
Samin به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض برنده مقاله برتر آبان 90 : تجربه کارواش بخار

با سلام؛

ماه گذشته زمانی که میخواستم ماشین رو ببرم کارواش، روی میز اتاق چشمم به یک کاتالوگ تبلیغاتی کارواش بخار افتاد و برام جالب بود که برای یکبار هم که شده امتحان کنم و ببینم چه جوری ماشین رو تمیز میکنن.
حدود ساعت 6 بعد از ظهر بود که با دفترشون تماس گرفتم و بعد از گرفتن آدرس و تلفن و اطلاعات خودرو، قرار شد فردای اون روز ساعت 9 صبح برای شستشوی ماشین یه واحد مجهز به سیستم بخارشوی بفرستن در خونه.
فردای اون روز طرفای ساعت 9:30 بود که زنگ در رو زدن و یک وانت مزدا که مجهز به دستگاه بخار و همچنین باد بود کنار ماشین ما نگه داشت و دو نفر شروع کردن به باز کردن و آماده کردن تجهیزات.

www.ACOforum.org - Logan Tuning

کار رو شروع کردن و بعد از تخلیه کفپوش ها و آماده شدن بخار دستگاه که حدود 20دقیقه طول کشید، شروع کردن به شستن خودرو. سیستمشون دقیقا مثل بخارشوی های خانگی بود با این تفاوت که حجم زیادی داشت و بخار لازم برای شستشوی بیرون و داخل ماشین رو به راحتی تامین میکرد.
داخل ماشین رو جارو کردن و با باد خاک صندلی ها رو گرفتن و سپس با بخار تمام درزها و داشبورد رو تمیز کردن و دستمال کشیدن که به نظر من از کارواش معمولی خیلی تمیزتر شد.
این هم یک عکس جالب هنگامی که بخار رو وارد یکی از دریچه های کولر میکردن و از بقیه دریچه ها بخار بیرون میومد و باعث میشد گرد و خاک و بوی نامطبوع دریچه و مجراهای اون برطرف بشه.

بعد از اتمام کار داخل، نوبت بیرون ماشین شد و بدنه و لاستیک ها و ... رو ذره ذره و با دقت فراوان شستن و تمیز کردن لاستیک ها رو هم اسپری زدند که واقعا کارشون تمیز بود.

بعد از حدود یک ساعت کار تموم شد و ماشین شسته شده و تمیز رو تحویل من دادند و کل هزینه ی شستشوی داخل و بیرون 8500 تومن شد که به نظرم ارزشش رو داشت.
از نظر من کارواش بخار مزیت های قابل توجهی نسبت به کارواش معمولی داره،
یکی از این مزیت ها شستشو در محل هست که دیگه لازم نیست شما ماشین رو ببرید کارواش و از این بابت در وقت صرفه جویی میشه؛
صف و انتظار کارواش رو هم نداره و از بابت زمانی به صرفه تره،
تا حالا تو همین فروم شاهد اشتباهات کارواش ها بودیم که به ماشین اعضا آسیب زدن ولی این نوع کارواش با توجه به دقتی که دارن احتمال این گونه خرابکاری ها ناچیزه.
من هیچ وقت از کار کارواش ها راضی نبودم و انعام 2-3 هزار تومنی که به زور میگیرن رو هم همیشه مخالفش بودم، ولی کار این کارواش بخار بسیار عالی بود و هیچ انعامی هم نمیگرفتند.
با توجه به رضایتی که داشتم مطمئنا دفعه ی بعدی هم از همین کارواش استفاده میکنم و دیگه ماشین رو دست کارواش های معمولی نمیدم.

اینم لیست هزینه ی خدمات این کارواش:
-شستشوی داخل و بیرون خودرو 8500 تومان
-شستشوی موتور با بخار و مواد شوینده 6000 تومان
-شستشوی صندلی های خودرو (صفر شویی) 35000 تومان

ویرایش توسط Samin : 11-16-2011 در ساعت 07:25 PM
22 کاربر زیر از Samin گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
جای تبلیغات شما با سایز 468*60

اطلاعيه

نظرات و نوشته هاي مندرج در سايت در خصوص مشاوره و يا ارائه راهكار توسط كاربران محترم صرفا نظر شخصي ايشان بوده و به معناي 
تاييد آنها از سوي آكو نميباشد با اين وجود عموما مجموع نظرات مختلف كاربران محترم سايت كه غالبا هم از افراد با تجربه هستند ميتواند ديد بسيار خوبي نسبت به مساله مطروحه را برايتان فراهم آورد
تا در نهايت بتوانيد با مشورت يك متخصص يا تعميركاران و كارشناسان تصميم نهايي را اتخاذ كنيد.

قدیمی 11-17-2011
Renault Logan آواتار ها
Renault Logan Renault Logan آنلاین نیست.
کاربر فعال

کد عضویت آکو: ACO-516
اتومبیل: renault logan E2
سپاس از دیگران: 7,341
12,561 بار در 3,482 پست سپاسگزاری شده است

سلام ثمين جان
آقا كم پيدا هستين
ممنون از اعلام اين تجربه
تا حالا اصلا خبر نداشتم كه همچين كارواش هايي هم راه افتاده ، البته مطمئنم كه تو مازندران فعلا از اين كارواش ها نداريم . اميدوارم كه زودتر اينجا ها هم رايج بشه و راه بيوفته ، از تصاوير و نوشته هاي شما كاملا مشخص هست كه چقدر تميز و با ظرافت ، خودرو را شستشو دادند بدون كوچكترين مشكل يا خرابكاري و كثيف كاري . هزينش هم كه به نظر بنده واقعا بصرفه هست و ارزشش رو داره .
فقط يك سوال ؟
موتور رو براي شما شستشو ندادند ؟
چون من اكثرا با دستگاه بخار شو موتور رو تميز ميكنم ، خيلي خوب و بدون مشكل موتور رو تميز ميكنه .
-----------------------------------------------------------------------
صلوات خاصه حضرت امام رضا (ع)

اللهّمَ صَلّ عَلي عَلي بنْ موسَي الرّضا المرتَضي
الامامِ التّقي النّقي و حُجَّّتكَ عَلي مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثري
الصّدّيق الشَّهيد صَلَاةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه
كافْضَلِ ما صَلّيَتَ عَلي اَحَدٍ مِنْ اوْليائِكَ.
5 کاربر زیر از Renault Logan گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 11-17-2011
Samin آواتار ها
Samin Samin آنلاین نیست.
سرعت : 30 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-2867
اتومبیل: Logan E2LP (هیپو)
سپاس از دیگران: 1,099
1,004 بار در 204 پست سپاسگزاری شده است
Samin به Yahoo ارسال پیام

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Renault Logan نمایش پست ها
سلام ثمين جان
آقا كم پيدا هستين
ممنون از اعلام اين تجربه
تا حالا اصلا خبر نداشتم كه همچين كارواش هايي هم راه افتاده ، البته مطمئنم كه تو مازندران فعلا از اين كارواش ها نداريم . اميدوارم كه زودتر اينجا ها هم رايج بشه و راه بيوفته ، از تصاوير و نوشته هاي شما كاملا مشخص هست كه چقدر تميز و با ظرافت ، خودرو را شستشو دادند بدون كوچكترين مشكل يا خرابكاري و كثيف كاري . هزينش هم كه به نظر بنده واقعا بصرفه هست و ارزشش رو داره .
فقط يك سوال ؟
موتور رو براي شما شستشو ندادند ؟
چون من اكثرا با دستگاه بخار شو موتور رو تميز ميكنم ، خيلي خوب و بدون مشكل موتور رو تميز ميكنه .
سلام علیرضا جان،
یه مدت مسافرت بودم و زیاد دسترسی به اینترنت نداشتم، حالا از این به بعد سعی میکنم بیشتر فعالیت داشته باشم.
واسه من موتور شویی انجام ندادند و دلیل اون هم وقتش بود، چون در طول روز سرویس هایی رو پشت سر هم انجام میدادند شما برای هر یک از خدماتشون باید وقت قبلی میگرفتید و من هم چون از قبل اطلاعی در مورد موتورشویی نداشتم دیگه وقتش پیش نیومد.
البته با توجه به اینکه گزارش مربوط به یک ماه پیشه و الان بعد از این بارندگی ماشین دوباره احتیاج به شست و شو پیدا کرده حتما این دفعه وقت برای موتور شویی هم میگیرم و نتیجه رو اعلام میکنم.
در مورد اینکه مازندران هستند یا نه فکر میکنم اولین کارواش بخار سیار در گرگان وجود داشته و با توجه به اینکه هزینه ی تجهیز یک خودروی مزدا به این امکانات در مقایسه با راه اندازی کارواش معمولی بسیار کمه (حدود 12میلیون تومن) به نظر میرسه در آینده نزدیک افراد زیادی به این کار روی بیارن.
6 کاربر زیر از Samin گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 11-17-2011
Renault Logan آواتار ها
کاربر فعال

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Samin نمایش پست ها
سلام علیرضا جان،
یه مدت مسافرت بودم و زیاد دسترسی به اینترنت نداشتم، حالا از این به بعد سعی میکنم بیشتر فعالیت داشته باشم.
واسه من موتور شویی انجام ندادند و دلیل اون هم وقتش بود، چون در طول روز سرویس هایی رو پشت سر هم انجام میدادند شما برای هر یک از خدماتشون باید وقت قبلی میگرفتید و من هم چون از قبل اطلاعی در مورد موتورشویی نداشتم دیگه وقتش پیش نیومد.
البته با توجه به اینکه گزارش مربوط به یک ماه پیشه و الان بعد از این بارندگی ماشین دوباره احتیاج به شست و شو پیدا کرده حتما این دفعه وقت برای موتور شویی هم میگیرم و نتیجه رو اعلام میکنم.
در مورد اینکه مازندران هستند یا نه فکر میکنم اولین کارواش بخار سیار در گرگان وجود داشته و با توجه به اینکه هزینه ی تجهیز یک خودروی مزدا به این امکانات در مقایسه با راه اندازی کارواش معمولی بسیار کمه (حدود 12میلیون تومن) به نظر میرسه در آینده نزدیک افراد زیادی به این کار روی بیارن.
ممنون از پاسخ شما
هميشه به سفر و گشت
البته در زمينه سيار بودن اولين چيزي كه براي شركت مهمه حتي قبل از وقت و رزرو وقت ، فاصله استقرار خودروي مجهز به كارواش ، تا محل مشتري هست .
احتمال زياد تا يك فاصله مشخص تعريف شده اي براي خودشون ، خودرو را اعزام ميكنند به محل .
همين گرگان كه شما مثال زديد ، گرگان در استان گلستان هست و فاصلش با شهر ما از نظر ساعتي ، حدودا 3 ساعت هست و فاصله زيادي هست .
اميدوارم كه با توجه به وضعيت آب و هواي استان هاي شمالي ، اين نوع كارواش فراگير و رايج بشه .
اگر شما دقت كرده باشيد ، چون در استان هاي شمالي بارندگي زياد هست و تقريبا 9 ماه سال بارندگي داريم ، شما در استان هاي شمالي كشور كارواش خيلي كمتر مي بينيد نسبت به استان هاي خشك و با بارندگي كم .
چون اين آب و هواي اينجا دائما داره ماشين رو كثيف ميكنه و هزينه كردن براي راه اندازي كارواش و هزينه كردن براي شستشوي ماشين با كارواش زياد به صرفه نيست
شما امروز ماشين رو ميبريد كارواش ، به هفته نكشيده بارون مياد و كل هزينه و وقت شما باطل ميشه .
موفق باشيد .

الصّدّيق الشَّهيد صَلَاةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه

ویرایش توسط Renault Logan : 11-17-2011 در ساعت 01:47 AM
کاربران زیر از Renault Logan بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 11-17-2011
Renault آواتار ها
Renault Renault آنلاین نیست.
همکاران سابق

کد عضویت آکو: ACO-535
اتومبیل: ..:Raphael & Kayten:..
سپاس از دیگران: 990
3,217 بار در 870 پست سپاسگزاری شده است

خیلی خوبه! اینجوری واسه من هم آدرسو شمارشو بفرست برام تو PM منم شاید منم تجربه کردم! و عکس بذارم البته از موتورشوییش! من خیلی دلم میخواد موتور رو بشورم با بخار فکر کنم خطرش هم کم باشه!
حرارت بخار به قطعات پلاستیکی آسیبی نمیزنه!؟ دفورمه نمیشه!! خیلی حرارتش باید بالا باشه!!
علیرضا بنظرت با بخار بشورن خوبه یا بهتره با همون روش قدیمی تمیز کنم!

------------------------------------------------------------------
تیونینگ لوگان RENAULT LOGAN Tuning
عکاسی و ویرایش توسط نرم افزار فوتوشاپ
انواع فنر های اسپرت موجود و انواع ارتفاع زدن روی لوگان
آموزش تصویری کار با آپلود سنتر و نحوه قرار گیری تصاویر در پیام ها
روغن موتور آدینول - محصول کشور آلمان - مطابق با استانداردهای مورد نیاز لوگان
---------------------------------------------------------
دعای مرکب ، که هر وقت سوار خودرو میشوید ، بخوانید
سُبْحَانَ الَّذِي سَخَّرَ لَنَا هَذَا وَمَا كُنَّا لَهُ مُقْرِنِينَ وَإِنَّا إلَى رَبِّنَا لَمُنْقَلِبُونَ
کاربران زیر از Renault بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 11-17-2011
MAHDI-TONDAR آواتار ها
MAHDI-TONDAR MAHDI-TONDAR آنلاین نیست.
مدیرتیونینگ و آپشن های تندر 90

کد عضویت آکو: ACO-569
اتومبیل: تندر90 e1+cp
سپاس از دیگران: 7,486
8,101 بار در 2,955 پست سپاسگزاری شده است
MAHDI-TONDAR به Yahoo ارسال پیام

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Renault نمایش پست ها
خیلی خوبه! اینجوری واسه من هم آدرسو شمارشو بفرست برام تو PM منم شاید منم تجربه کردم! و عکس بذارم البته از موتورشوییش! من خیلی دلم میخواد موتور رو بشورم با بخار فکر کنم خطرش هم کم باشه!
حرارت بخار به قطعات پلاستیکی آسیبی نمیزنه!؟ دفورمه نمیشه!! خیلی حرارتش باید بالا باشه!!
سلام امین جان
منم هم مثل آقا علیرضا و شما تا حالا سعادت اینو نداشتم که با این دستگاه بخار شویی ماشینم رو بشورم ولی با تجربیات تلخ و ناگواری که تو کارواش بر سر ماشین بیچاره ام اومد که داستانش رو قبلاً خدمت دوستان عرض کردم درصورت راه اندازی و برقراری چنین کارواشی در سطح شهر مون حتماً از این روش استفاده خواهم کرد .
من که بخاطر این مصیبت و مشکلاتی که در کارواش داشتم حدود 7 الی 8 ماهیست که کلاً قید همون سالی 2 بار کارواش رفتن رو زدم .
در مورد حرارت بخار و آسیب رسوندن به موتور و قطعات دیگه عرض کنم :
من بعید میدونم چنین اتفاقی بیوفته و حرارت و گرمای بخار بخواد سبب دفرمه شدن قطعات پلاستیکی بشه چون با توجه به گرمای خیلی بالای خود موتور و حرات زیاد داخل کابین موتور معمولاً قطعات رو از جنس مقاوم در برابر حرات و گرما تولید میکنند واین گرما بعید میدونم مشکلی واسه قطعات پلاستیک ایجاد نماید .

لحظات شادي خدا را ستايش کن،
لحظات سختي خدا را جستجو کن،
لحظات آرامش خدا را مناجات کن،
لحظات دردآور به خدا اعتماد کن،
و در تمام لحظات خدا را شکر کن.

4 کاربر زیر از MAHDI-TONDAR گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 11-17-2011
Renault آواتار ها
Renault Renault آنلاین نیست.
همکاران سابق

کد عضویت آکو: ACO-535
اتومبیل: ..:Raphael & Kayten:..
سپاس از دیگران: 990
3,217 بار در 870 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط MAHDI-TONDAR نمایش پست ها
سلام امین جان
منم هم مثل آقا علیرضا و شما تا حالا سعادت اینو نداشتم که با این دستگاه بخار شویی ماشینم رو بشورم ولی با تجربیات تلخ و ناگواری که تو کارواش بر سر ماشین بیچاره ام اومد که داستانش رو قبلاً خدمت دوستان عرض کردم درصورت راه اندازی و برقراری چنین کارواشی در سطح شهر مون حتماً از این روش استفاده خواهم کرد .
من که بخاطر این مصیبت و مشکلاتی که در کارواش داشتم حدود 7 الی 8 ماهیست که کلاً قید همون سالی 2 بار کارواش رفتن رو زدم .
در مورد حرارت بخار و آسیب رسوندن به موتور و قطعات دیگه عرض کنم :
من بعید میدونم چنین اتفاقی بیوفته و حرارت و گرمای بخار بخواد سبب دفرمه شدن قطعات پلاستیکی بشه چون با توجه به گرمای خیلی بالای خود موتور و حرات زیاد داخل کابین موتور معمولاً قطعات رو از جنس مقاوم در برابر حرات و گرما تولید میکنند واین گرما بعید میدونم مشکلی واسه قطعات پلاستیک ایجاد نماید .
البته من قطعات دکوراتیو داخل رو عرض کردم و 100 البته که فرمایش شما صحیح هست و موتور حرارتش برخی موارد در حد بخار و با حتی بالاتر خواهد بود! متشکرم

------------------------------------------------------------------
تیونینگ لوگان RENAULT LOGAN Tuning
عکاسی و ویرایش توسط نرم افزار فوتوشاپ
انواع فنر های اسپرت موجود و انواع ارتفاع زدن روی لوگان
آموزش تصویری کار با آپلود سنتر و نحوه قرار گیری تصاویر در پیام ها
روغن موتور آدینول - محصول کشور آلمان - مطابق با استانداردهای مورد نیاز لوگان
---------------------------------------------------------
دعای مرکب ، که هر وقت سوار خودرو میشوید ، بخوانید
سُبْحَانَ الَّذِي سَخَّرَ لَنَا هَذَا وَمَا كُنَّا لَهُ مُقْرِنِينَ وَإِنَّا إلَى رَبِّنَا لَمُنْقَلِبُونَ
3 کاربر زیر از Renault گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 11-17-2011
Renault Logan آواتار ها
کاربر فعال

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Renault نمایش پست ها
سلام امين جان
همانطور كه آقا مهدي گرامي اشاره كردند ، هيچ مشكلي پيش نمياد .
در مورد قطعات دكوراتيو داخل هم جاي نگراني نيست ، سيستم بخار شو ، سيستم كاملا بي خطري هست و همه جا در همه موارد قابل استفاده هست .
شاد باشي .

3 کاربر زیر از Renault Logan گرامی به خاطر نوشته ی مفیدش تشکر کرده اند
قدیمی 06-17-2012
peymanrezvani peymanrezvani آنلاین نیست.
InActive User

کد عضویت آکو: ACO-4544
سپاس از دیگران: 0
0 بار در 0 پست سپاسگزاری شده است

بچه ها كسي تلفن و يا آدرسي از اين كارواش بخار داره؟
من ميخوام اين سيستم رو تو مشهد راه اندازي كنم
اگه ممكنه كمكم كنيد و بهم پي ام بديد

---------------------------------------------
تذکر :
اعلام آدرس ایمیل یا شماره تلفن در صحن عمومی تالار ممنوع می باشد
مدیر روابط عمومی آکو فروم

ویرایش توسط روابط عمومی آکو فروم : 06-25-2012 در ساعت 11:07 AM
قدیمی 06-17-2012
KING-TONDAR آواتار ها
KING-TONDAR KING-TONDAR آنلاین نیست.
سرعت : 20 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-4448
اتومبیل: (L90 (SAHAR
سپاس از دیگران: 218
277 بار در 105 پست سپاسگزاری شده است

واقعا خیلی جالبه کاش تو تبریز هم چنین جایی بو که مطمئنم نیست
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش