آموزش کار با آپلود سنتر آکو برای میزبانی عکسها - قوانین و مقررات

قوانین انتخاب نام کاربری را پیش از ثبت نام در اینجا مطالعه بفرمایید در غیر اینصورت اکانت شما تایید نخواهد شد

آیا در ثبت نام در سایت مشکلی دارید ؟ آیا نمیدانید کد عضویت و کد کاربری خود را چگونه پیدا کنید ؟ به این قسمت مراجعه کنید (حتما از نام کوچک خود در اسم کاربری استفاده کنید)

فروم تخصصی تندر 90 - آکو  

تعیین جایزه 20 میلیون ریالی برای شکستن گل پخش کن های رنو ساندرو ساخت آکو

فروش آپشن ها و لوازم یدکی تندر90 - رنو ساندرو 33933630-021 آکام

آکام - فروش آپشن ها و لوازم یدکی ال90 - ارسال به سراسر کشور

بازگشت   فروم تخصصی تندر 90 - آکو > تیونینگ و آپشنهای خودرو > بحث و نظرات راهنمایی و تجارب شخصی تندر سواران

Notices

بحث و نظرات راهنمایی و تجارب شخصی تندر سواران در این تالار تمامی بحثهای مربوط به تندر 90 که به صورت مقالات علمی نیست و نظرات و بحثهای خود کاربران و به قلم و ادبیات ایشان است گرداوری میشود برای مقالات و نوشته های تخصصی بخش مقالات پیشتر فراهم شده است .

پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی 04-05-2016
taromi taromi آنلاین نیست.
Banned

کد عضویت آکو: aco-4825
اتومبیل: LOGAN e2
سپاس از دیگران: 249
308 بار در 160 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Alireza-Logan نمایش پست ها
سلام دوست عزیز.متاسفانه این چیزی که شما میفرمایید اشتباه بسیار بزرگی هست و شما میتونید عواقب عوض نکردن اون رو توی پستی که آقای طارمی از ماشبن یکی از مشتریهاشون گذاشتن ببینید.پس من بهتون پیشنهاد میکنم هیچ وقت همچین ریسکی رو نکنید.در ضمن شما مطمین باشید اون کسی این ماشین رو طراحی کرده صد در صد اطلاعات بیشتری از ما و شما داشته و میدونسته که ابن تسمه هر چقدر یک بار باید عوض بشه.صد در صد هم مطمین باشید اگه شما ماشینتون رو یه جای مطمین ببرید و قطعات اصلی رو تهیه کنید نه تنها ماشینتون ضعیف تر نمیشه بلکه حتی قویتر هم میشه.شاید الآن مشکلی توی ماشینتون نباشه ولی به زودی متوجه مشکلات خیلی بزرگی میشید چون عمر مفید این ماشین ها 6 تا 7 سال هست و بعدش ماشین میافته روی استهلاک و شما چون قطعات عوض نکردید باعث ضربه زیادی به موتور میشه.البته امیدوارم که هیچ وقت همچین اتفاقی واستون نیافته و چرخ ماشینتون همیشه براتون بچرخه.ببخشید اگه به مقدار طولانی شد.
سلام
ضمن تایید فرمایشات شما لازم دیدم مطلبی در همین رابطه خدمت دوستان عرض کنم ,معمولا هر سازنده ای دستورالعمل نگهداری و تعمیرات برای محصول خود ارائه میده که در آن حداکثر ایمنی و اطمینان را در نظر میگیره مثلا در مورد تعویض تسمه تایم سازنده بدترین شرایط کارکرد رو در نظر میگیره که در آن روی کیلومتر مورد نظر باید تعویض بشه و غیر از کیلومتر شامل مرور زمان هم میشه بعد از 4 یا 5 سال صرف نظر از مسافت طی شده باید تعویض شود.در ضمن هیچ گاه نباید قطعه ای را با دیگری مقایسه کرد ,ساختارتسمه دینام با تسمه تایم فرق میکنه هم از نظر فشار کاری و متریال و هم فرایند ساخت اونها.
متاسفانه در کشور ما آنطور که باید سیستم نگهداری هنوز جای خودشو پیدا نکرده و ما منتظر میشیم که قطعه یا تجهیزی خراب بشه بعد اقدام به تعمیر آن کنیم در سیستم های نگهداری پیشگیرانه (PM)قبل از اینکه قطعه ای خراب شود بنا به دستورالعمل سازنده اقدام به تعویض یا سرویس آن میکنند به قول معروف پیشگیری بهتر از درمان است.تعویض روغن خودرو مثال بارز آن است شما اگر روغن را به موقع عوض نکنید مثلما" به موتور صدمه وارد میشود .شاید بخاطر همین موضوع است که در کشور ما اینقدر امداد خودرو زیاد هست!
کاربران زیر از taromi بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
جای تبلیغات شما با سایز 468*60

اطلاعيه

نظرات و نوشته هاي مندرج در سايت در خصوص مشاوره و يا ارائه راهكار توسط كاربران محترم صرفا نظر شخصي ايشان بوده و به معناي 
تاييد آنها از سوي آكو نميباشد با اين وجود عموما مجموع نظرات مختلف كاربران محترم سايت كه غالبا هم از افراد با تجربه هستند ميتواند ديد بسيار خوبي نسبت به مساله مطروحه را برايتان فراهم آورد
تا در نهايت بتوانيد با مشورت يك متخصص يا تعميركاران و كارشناسان تصميم نهايي را اتخاذ كنيد.

قدیمی 04-06-2016
Renault Logan آواتار ها
Renault Logan Renault Logan آنلاین نیست.
کاربر فعال

کد عضویت آکو: ACO-516
اتومبیل: renault logan E2
سپاس از دیگران: 7,341
12,561 بار در 3,482 پست سپاسگزاری شده است
Exclamation

نقل قول:
نوشته اصلی توسط hadipoya نمایش پست ها

بابا شما که میتونی از اروپا صفح کلاج وارد کنی چرا ماشین دست دوم خریدی...
بفروشش یک دونه نوشو بخر حالشو ببر...
ماشین من 7 ساله کار کرده 125000 تا کار کرده هیچ چیشو تعویض نکردم..بسیار عالی پرشتاب کم مصرف مثل روز اول میمونه...
شاید این بهترین راه رفع مشکلات شما باشه ولی یکم خرج داره....
متوجه منظور شما نمیشم ...
یا پست رو اشتباه انتخاب کردی برای نقل قول ، یا اینکه ...
توضیحات شما چه ربطی به توضیحات بنده داره؟
بررسی مجدد بفرمایید

یه توصیه دوستانه به شما:
فکر نکنید چون هیچ چیز ماشینتون رو تعویض نکردید با این کیلومتر اونم توو تهران ، کار بسیار خوبی کردید.
-----------------------------------------------------------------------
صلوات خاصه حضرت امام رضا (ع)

اللهّمَ صَلّ عَلي عَلي بنْ موسَي الرّضا المرتَضي
الامامِ التّقي النّقي و حُجَّّتكَ عَلي مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثري
الصّدّيق الشَّهيد صَلَاةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه
كافْضَلِ ما صَلّيَتَ عَلي اَحَدٍ مِنْ اوْليائِكَ.
قدیمی 04-06-2016
zanjani آواتار ها
zanjani zanjani آنلاین نیست.
مدیر مطالب آزاد مرتبط با خودرو

کد عضویت آکو: aco-736
اتومبیل: ال 90 ای 2
سپاس از دیگران: 3,341
2,552 بار در 987 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
با سلام به شما دوست محترم...
من ال نود مدل 88 دارم تا حالا 124000 تا کار کرده هنوز تسمه تایم یا هیچ قطعه دیگه ای رو عوض نکردم.فقط لنت جلو هر 60000 تا.
اگر توجه کنید تسمه دینام که قابل دیدنه واز روی 7 فولی وهرزگرد بصورت مارپیچ میچرخه هنوز بسیار سالمه(بعداز 124000 تا ماشین خودم)....بنابرین تسمه تایم که داخله وچرخش یک طرفه انهم روی فولی وهرزگرد کمتر حد اقل کارکرد مشابه با تسمه خواهد داشت.
از طرفی همه دوستان که حتی در کیلومتر حدود 100000 تا تعویض کردند معتقدن که تسمه بسیار نو وسالم بوده هنوز....
به نظر من شما تا 100000 تا خیالت راحت باشه...
اینوهم بدون هیچ قطعه تعویضی به کیفیت قطعه اول نخواهد بود...
این ماشین به لحاظ فنی خیلی خیلی خوبه...ایمان داشته باش به رنو....

سلام
دوست عزیز لطفا پاسخ غیر فنی ارائه نفرمائید تا برای دوستان مشکل ایجاد نگردد
تسمه دینام در صورت بریدن اتفاقی برای خودرو ایجاد نمی گردد و میشه با باتری خوب و فرمان سفت شده تا ده 15 کیلومتر روند ،درسته که از پولی های بیشتری میگذره اما فشاری روش نیست
اما تسمه تایم یه معکوس اشتباه میتونه دندونه هاش رو جابجا کنه و مشکلات حادی برای ماشین ایجاد بشه و طول عمرش کاملا وابسته به نوع رانندگیه
من به هیچ عنوان با وجود سالم بودن تسمه رانندگی بیشتر از 60 هزار تا رو باهاش پیشنهاد نمیدم میشه با یک هزینه کم جلوی هزینه زیاد رو گرفت
موفق باشید
حضرت علی (ع)

ویرایش توسط zanjani : 04-06-2016 در ساعت 11:33 AM
کاربران زیر از zanjani بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 04-06-2016
mohandes
Guest

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Renault Logan نمایش پست ها

تندر 90 وایر نداره ، سر هر شمع کوئل جداگانه داره که مستقیم بر سر شمع وصل هست
مشکل نویز شما نمیتونه از کوئل یا شمع باشه

یا از مشکل از خود دستگاه کارکیت و پخشتون هست ، یا از دینام و سیستم شارژ ماشین ، به باتری سازی مراجعه کنید چون کارکرد ماشین بالاست ، بدید اتصالات برقی موتور و دینام و باتری ، و سلامت دینام و استارت رو چک کنه، ضرر نداره.

موفق باشید.
سلام
متشکرم
اتفاقا چک کردم و وایر هم داره !
سر کوئل قبل از شمع یک سیلیکون هست که توش فنر داه رو به سر شمع وصل میشه اون وایر هست
برای من کل ست وایر و کوئلهامBeru المان هست که پرس جو کردم دیگه هم پیدا نمیشه
.ایر هم مجبور شدم به تنهایی یک دست رو کامل جنس ایرانی به قول فروشنده جنس خوب فابریکی 50 هزارتومان بخرم ( وایرهای قبلی دوتاشون اندازه چند میل لپ پر شده بود و اون باعث میشد سر شمع به بدنه نویز بزنه و اون مشکل روی میکروفون ایجاد شده بود )

شمع رو هم دیدم بوش اندازه و به ظاهر چینی بود ( شاید 20 هزارتا اینها کار کرده بود )
شمع جعبه سفید رنو ( made in mexico ) گرفتم

در مجموع 100 هزارتومان برام آب خورد

گرچه نویزم حذف شد اما هنوز مصرفم بالاست و آخرین باک رو که دیروز پر کردم فکر کنم باز داره صدی 10 میسوزونه توی ترکیبی جاده و شهر

داوود تورانی توی خیابان چمران کرج اعتقادی به عوض کردن کوئل تا زمانی که مشکلی درست کرده و ناک یا ریپ زدن و سکته کردن نداره نداشت ( یک نفر دیگه هم همین رو گفت و تا زمانی که درست کار میکنه نیاز نیست )
من تجربه سکته رو روی EF7 صفر کیلومتر داشتم بعد از 500 کیلیومتر ماشین سکته های عجیب میزد و کوئل و تایم در نهایت عوض شد تا درست شد
این اون مشکل رو نداره
در خصوص رگلاژ کلاچ هم مشکلی در ترافیک هات برای داغ کردن و لیز شدن صفحه ایجاد نمیکنه ؟
این ماشین همه چیش فابریکی بوده و مونده ( نمونه همین کوئل که دیدم )
دیسک و صفحه کارش رو کرده اما از رو نمیره خودم هم دلم نمیاد عوض کنم درد سرهای جانبی برام ایجاد بشه !
مخصوصا الان که اصلا سر و صاحب نداره این بازار جانبی
همه میگن جنس ما اصله

به نظرتون نمایندگی پارس خودرو ببرم یا ایران خودرو برای تعویض دیسک و صفحه ؟
کاربران زیر از بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 04-06-2016
hadipoya آواتار ها
hadipoya hadipoya آنلاین نیست.
سرعت : 20 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: aco-7259
اتومبیل: L90 E2 Pars Khodro
سپاس از دیگران: 20
80 بار در 62 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Renault Logan نمایش پست ها
متوجه منظور شما نمیشم ...
یا پست رو اشتباه انتخاب کردی برای نقل قول ، یا اینکه ...
توضیحات شما چه ربطی به توضیحات بنده داره؟
بررسی مجدد بفرمایید

یه توصیه دوستانه به شما:
فکر نکنید چون هیچ چیز ماشینتون رو تعویض نکردید با این کیلومتر اونم توو تهران ، کار بسیار خوبی کردید.
با سلام وعرض پوزش....همانطور که حدس زدید اشتباهی اومده....
موفق باشید...
کاربران زیر از hadipoya بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 04-09-2016
Renault Logan آواتار ها
Renault Logan Renault Logan آنلاین نیست.
کاربر فعال

کد عضویت آکو: ACO-516
اتومبیل: renault logan E2
سپاس از دیگران: 7,341
12,561 بار در 3,482 پست سپاسگزاری شده است
Arrow مشکل کوئل و دیسک و صفحه

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mohandes نمایش پست ها
سلام
متشکرم
اتفاقا چک کردم و وایر هم داره !
سر کوئل قبل از شمع یک سیلیکون هست که توش فنر داه رو به سر شمع وصل میشه اون وایر هست
برای من کل ست وایر و کوئلهامBeru المان هست که پرس جو کردم دیگه هم پیدا نمیشه
.ایر هم مجبور شدم به تنهایی یک دست رو کامل جنس ایرانی به قول فروشنده جنس خوب فابریکی 50 هزارتومان بخرم ( وایرهای قبلی دوتاشون اندازه چند میل لپ پر شده بود و اون باعث میشد سر شمع به بدنه نویز بزنه و اون مشکل روی میکروفون ایجاد شده بود )

شمع رو هم دیدم بوش اندازه و به ظاهر چینی بود ( شاید 20 هزارتا اینها کار کرده بود )
شمع جعبه سفید رنو ( made in mexico ) گرفتم

در مجموع 100 هزارتومان برام آب خورد

گرچه نویزم حذف شد اما هنوز مصرفم بالاست و آخرین باک رو که دیروز پر کردم فکر کنم باز داره صدی 10 میسوزونه توی ترکیبی جاده و شهر

داوود تورانی توی خیابان چمران کرج اعتقادی به عوض کردن کوئل تا زمانی که مشکلی درست کرده و ناک یا ریپ زدن و سکته کردن نداره نداشت ( یک نفر دیگه هم همین رو گفت و تا زمانی که درست کار میکنه نیاز نیست )
من تجربه سکته رو روی EF7 صفر کیلومتر داشتم بعد از 500 کیلیومتر ماشین سکته های عجیب میزد و کوئل و تایم در نهایت عوض شد تا درست شد
این اون مشکل رو نداره

در خصوص رگلاژ کلاچ هم مشکلی در ترافیک ها برای داغ کردن و لیز شدن صفحه ایجاد نمیکنه ؟
این ماشین همه چیش فابریکی بوده و مونده ( نمونه همین کوئل که دیدم )
دیسک و صفحه کارش رو کرده اما از رو نمیره خودم هم دلم نمیاد عوض کنم درد سرهای جانبی برام ایجاد بشه !
مخصوصا الان که اصلا سر و صاحب نداره این بازار جانبی
همه میگن جنس ما اصله

به نظرتون نمایندگی پارس خودرو ببرم یا ایران خودرو برای تعویض دیسک و صفحه ؟
سلام
فرمایش شما درسته ولی اون رو دیگه وایر به حساب نمیارن
چون کوئل های ال90 اینقدر با کیفیته البته اصلیش که وقتی هم خراب میشن ، دیگه کل سیستم کوئل تعویض میشه و باید هم بشه نه اینکه فقط کوئل تعویض بشه و وایر نشه
برای همین اصطلاح وایر رو دیگه برای موتور های کوئل جدا سر هر سیلندر ، بکار نمیبرن
اصطلاح وایر توو خودروهای پراید و پژو 405 و پارس کاربرد بیشتری داره

خدارو شکر که پس بالاخره مشکل نویز حل شد

کوئل ماشین بنده نیم سوز شده بود ، مصرفم بالا بود هیچکس سر در نمیاورد ، همه حدس و گمانشون بهجاهای دیگه بود
در نهایت بعد از کلی الافی و هزینه های الکی ، به لطف همکار و برادر ارجمندم جناب باقریان که در همین فروم به همین واسطه باهم آشنا شدیم ، برای آزمایش کوئل های ماشین ایشون با کوئل های ماشین ما تعویض شد ، و دیدیم نتیجه بر عکس شد ، یعنی ماشین ما پرشتاب و کم مصرف شد ، ماشین ایشون کم شناب و پر مصرف

که یک دست کوئل برو آلمان از نمایندگی سایپا تهیه کردم در سال 88 و مشکل به طور کامل رفع شد
پس با قطعیت نمیشه گفت تا کوئل سالمه و ماشین کار میکنه ، کاریش نداشته باشیم
خیلی از قطعات هستن به ظاهر سالم هستن و دارن کار میکنن ولی در باطن معیوب هستن و فقط دارن به موتور فشار میارن

در خصوص رگلاژ گلاج ، اگر نه زیاد بالا آزاد کنه نه زیاد پایین ، و در کل یک رنج نرمالی رو براش تنظیم کنید ، هیچ مشکلی در ترافیک نباید براتون ایجاد کنه مگر اینکه خود دیسک و صفحه کامل جواب کنه و دیگه بوی ناخوشایندش در بیاد .

برای تعویض دیسک و صفحه اگر در خارج از نمایندگی مکانیک خبره و وارد و تمیز کار سراغ دارید بسپارید به اون ، در غیر صورت در نمایندکی تعویض کنید
نمایندگی های سایپپا و پارس خودرو خدماتشون بهتره تا ایران خودرو
-----------------------------------------------------------------------
صلوات خاصه حضرت امام رضا (ع)

اللهّمَ صَلّ عَلي عَلي بنْ موسَي الرّضا المرتَضي
الامامِ التّقي النّقي و حُجَّّتكَ عَلي مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثري
الصّدّيق الشَّهيد صَلَاةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه
كافْضَلِ ما صَلّيَتَ عَلي اَحَدٍ مِنْ اوْليائِكَ.
کاربران زیر از Renault Logan بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 04-09-2016
hadipoya آواتار ها

سلام مجدد..
اساسا در موتور ال نود چهار عدد کویل مستقیم روی شمع نسب شده تا وایر ومشکلات مربوط به اون بر طرف بشه....
بنابراین چیزی به اسم وایر اصلا نداریم..
نویز مربوط به ماشین دوستمون ظاهرا همون شکستگی یا لب پریدگی انتهای کویل که به شمع وصل میشود بوده که باعث برق دزدی و نهایتا ایجاد نویز وخلل در شتاب موتور میشده...
سپاس دوستان خوب.
کاربران زیر از hadipoya بابت نوشته ی سودمندش تشکر کرده اند
قدیمی 04-09-2016
mohammad_molayoun mohammad_molayoun آنلاین نیست.
سرعت : 5 کیلومتر بر ساعت

کد عضویت آکو: ACO-4855
سپاس از دیگران: 22
15 بار در 10 پست سپاسگزاری شده است

دیاگ نیم سوز بودن کوئل رو نشون نمیده؟!!
قدیمی 04-09-2016
hadipoya آواتار ها

از انجا که کویل یک قطعه الکتریکیست ودارای مقاومت مشخصی است ودر صورت نیمسوز شدن مقدار مقاومت ان تغییر میکند حتما باید سیستم دیاک وعیب یابی کیفیت کویل را مشخص کند.
قدیمی 04-10-2016
Reza_Orumiyeh آواتار ها
Reza_Orumiyeh Reza_Orumiyeh آنلاین نیست.
کاربر فعال

کد عضویت آکو: aco-3678
سپاس از دیگران: 226
638 بار در 389 پست سپاسگزاری شده است

نقل قول:
از انجا که کویل یک قطعه الکتریکیست ودارای مقاومت مشخصی است ودر صورت نیمسوز شدن مقدار مقاومت ان تغییر میکند حتما باید سیستم دیاک وعیب یابی کیفیت کویل را مشخص کند.

از طريق دياگ ميشه كويل مشكل دار رو شناسايي كرد
البته چون كويل هاي تندر بصورت دو تايي به هم متصل هستن
وقتي يكي مشكل داره هر دو رو معيوب نشون ميده
كويل ضعيف و نيم سوز بسختي مشخص ميشه

Sent from my iPhone using Tapatalk
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 7 نفر (0 عضو و 7 مهمان)

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش